США готує новий пакет військової допомоги Україні на 800 млн доларів — Reuters

США готує новий пакет військової допомоги Україні на 800 млн доларів — Reuters

США готує новий пакет військової допомоги Україні на 800 млн доларів — Reuters
Джо Байден. Фото: Drew Angerer / Staff / Getty Images

Адміністрація президента Джо Байдена готує новий пакет військової допомоги для України на суму близько 800 мільйонів доларів. Його можуть оголосити 19 серпня. Про це повідомляє Reuters з посиланням на три джерела, що знайомі з цим питанням.

Водночас джерела зазначили, що пакет може бути оголошений наступного тижня, а його вартість до цього моменту може змінитися. Білий Дім відмовився від коментарів.

Джерела агенства уточнили, що Байден санкціонує допомогу, використовуючи свої президентські повноваження. Вони дозволяють йому надсилати Україні надлишкову зброю із запасів США.

Що відомо

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.

Читайте також

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

MLRS та HIMARS: які реактивні системи залпового вогню надають Україні союзники

На початок