Нова послуга. Миколаївці можуть відновити втрачені документи на порталі Дія

Нова послуга. Миколаївці можуть відновити втрачені документи на порталі Дія

Нова послуга. Миколаївці можуть відновити втрачені документи на порталі Дія
Фото: thedigital.gov.ua

Станом на 18 серпня 125 жителів Миколаївської та Одеської областей скористалися можливістю отримати повторні документи про державну реєстрацію актів цивільного стану через портал Дія з моменту запровадження послуги.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Інна Ключник.

Як розповіла Інна Ключник, найчастіше люди втрачають особисті документи внаслідок руйнування житла під час бойових дій.

"Від 21 липня 2022 року у південному регіоні можна замовити онлайн повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану чи витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян на порталі Дія, а отримати їх — у відділі ДРАЦС, до якого було подано заяву, або ж замовити доставку Укрпоштою", — сказала Інна Ключник.

Зі слів Інни Ключник, подання заяви онлайн через портал Дія займає до десяти хвилин, а саму послугу можна отримати протягом трьох робочих днів.

"На порталі Дія, станом на 18 серпня, для повторної видачі доступні такі свідоцтва: про народження, про смерть, про зміну імені, про шлюб та розірвання шлюбу. Також на порталі Дія можна замовити витяги з Реєстру", — розповіла Інна Ключник.

Повторно замовити свідоцтво чи витяг з Реєстру, сказала Інна Ключник, можна не лише стосовно себе, але й стосовно найближчих родичів. Для цього потрібно лише додати скан-копії документів, що підтверджують родинні стосунки.

У Миколаївській області послугу можна замовити, подавши заяву до ДРАЦС у місті Миколаєві або до Южноукраїнського відділу ДРАЦС.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок