Кредит на житло. Як державна програма "єОселя" працює на Миколаївщині

Кредит на житло. Як державна програма "єОселя" працює на Миколаївщині

Кредит на житло. Як державна програма "єОселя" працює на Миколаївщині
. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Пільгові категорії населення можуть отримати кредит в рамках державної програми "єОселя" під 3 відсотки на 20 років з початковим внеском в розмірі 20 відсотків. У Миколаївській області станом на початок березня семи людям, які подали заявку, погоджено кредитування за державною програмою.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця начальника Миколаївського регіонального управління державного банку Євгенія Протасюк.

Скористатися кредитом "єОселя" можуть кадрові військові та правоохоронці, медики, вчителі, науковці. Учасники програми не мають права брати участь в інших подібних державних програмах, а відсоткова ставка залишається фіксованою протягом усього строку кредиту.

"У січні видали перший іпотечний кредит за державною програмою "єОселя".На сьогоднішній день в нас три клієнти, які чекають кредитної угоди і три клієнти, які вже на завершальній стадії отримати позитивне рішення. В цілому на сьогоднішній день це близько семи клієнтів, яким ми плануємо переходити до факту безпосередньо кредиту під заставу нерухомості і один той, що був реалізований в січні місяці працівнику ДСНС під три відсотки", — розповіла Євгенія Протасюк.

Кредит на житло. Як державна програма "єОселя" працює на Миколаївщині
Євгенія Протасюк. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Погодити кредит у банку зможуть за умови гарної кредитної історії та платоспроможності клієнта.

"Як і будь-яка кредитна операція, починається з ділової репутації клієнта, з платоспроможності, з базових умов, можливості внесення первинного внеску, об’єкту нерухомості, бажаної суми кредиту. І далі вже переходимо до розрахунку фінансового стану", — говорить заступниця начальника Миколаївського регіонального управління державного банку.

Кредит на житло. Як державна програма "єОселя" працює на Миколаївщині
Юлія Дробик з сином. Співробітниця ДСНС скористалася умовами державної програми "єОселя". Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Жителька Первомайська Юлія Дробик в січні 2023 року придбала житло за державною програмою іпотечного кредитування "єОселя". Працівниця ДСНС Миколаївської області оформила позику на квартиру під 3 відсотки річних у грудні 2022 року, щойно запрацювала програма.

"Десь протягом двох-трьох днів мені зателефонували з банку, сказали, що погодили мені цю заявку. Потім сказали, які необхідні документи принести до банку, я це все зібрала і вже все пішло в оборот. Завдяки цій програмі ми отримали житло. Доволі це все пройшло в такому швидкому темпі. Я подала заявку десь приблизно в листопаді, наприкінці. І ми отримали ключі від квартири 26 січня. Воно трошки затягнулось через те, що були новорічні свята", — розповідає Юлія.

Кредит на житло. Як державна програма "єОселя" працює на Миколаївщині
Квартира Юлії, придбана за умовами державної програми "єОселя". Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Подати заявку на участь у програмі "єОселя" можна через застосунок "Дія". На Миколаївщині три установи державного банку займаються видачею іпотечного кредиту — в Первомайську, Арбузинці та Південноукраїнську, повідомила Євгенія Протасюк. Перелік відділень планують розширити в кінці березня 2023 року.

Що відомо

"єОселя" – нова програма доступного кредитування житла, ініційована Президентом України.

Читайте також

Заклики до повалення конституційного ладу України. На Миколаївщині судитимуть жителя Первомайська

На Миколаївщині під час пожежі загинула жінка

Російські війська двічі обстріляли громаду Миколаївщини

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок