Офіційних списків загиблих і поранених в Оленівці українська сторона не отримувала — омбудсман

Офіційних списків загиблих і поранених в Оленівці українська сторона не отримувала — омбудсман

Офіційних списків загиблих і поранених в Оленівці українська сторона не отримувала — омбудсман
Зруйноване приміщення в’язниці в Оленівці, 29 липня 2022 року. Фото: AP

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець досі не отримав відповідей від російської сторони щодо можливості відвідати територію колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, де в ніч проти 29 липня від вибуху загинули українські військовополонені. Про це посадовець повідомив кореспондентці Суспільного. Також він повідомив, що офіційних списків загиблих і поранених в Оленівці українська сторона не отримувала.

Лубінець розповів, що офіційно звернувся до російської колеги Тетяни Москалькової, щоб мені надали можливість відвідати Оленівку: або самостійно, або разом з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, або разом з місією ООН. Для того, щоб він сам особисто в присутності Москалькової міг подивитись, що насправді там відбулось. Також Лубінець звертався щодо спілкування з пораненими військовослужбовцями, які перебували в Оленівці. І щоб російська сторона почала процедуру повернення тіл загиблих українських військовополонених.

“Офіційної відповіді я на даний час не отримав”, — сказав омбудсман.

Лубінець розповів, що він щодня спілкується з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста.

“Я постійно піднімаю питання про те, якщо російська сторона не надає вам відвідувати наших військовополонених — публічно в своїх звітах це показуйте. На даний час ми бачимо за результатами, що вас не допускають, але публічно вони мовчать”, — сказав омбудсман.

З іншого боку, додав посадовець, українська сторона точно не хоче, щоб Міжнародний комітет Червоного Хреста зник.

“Бо ми все рівно зі 100 питань до прикладу, на 10 відповідь отримуємо. Якщо нам не буде кому їх задавати, напевно ми не зробимо краще”, — сказав він.

За словами Лубінця, українська сторона не зменшила свого бажання і прагнення потрапити на територію виправної колонії.

“Окрема моніторингова група по Оленівці створена. І на даний час вони звернулись до російської сторони з тим, щоб їм надали потрапити. Не знаю, яка відповідь. Сьогодні (18 серпня — ред.) у мене буде можливість задати їм таке запитання”, — сказав омбудсман.

Що відомо

  • Під час вибуху в ніч проти 29 липня, який пролунав на території колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених. За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників. За даними Офісу генпрокурора України, ​поранення дістали 130 людей.
  • Колишній командир полку "Азов", капітан та офіцер Сил спеціальних Операцій Збройних сил України Максим Жорін 2 серпня повідомив Суспільному, що особи частини загиблих під час вибуху вдалось встановити.
  • Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш 3 серпня повідомив, що ООН запускає "місію по встановленню фактів" трагедії в Оленівській колонії.

Читайте також

"В Оленівці ми справді були два рази": речник МКЧХ розповів про спроби отримати доступ до українських полонених

Колонія в Оленівці: місце, що стало пеклом

На початок