Україна передала Туреччині п'ять звернень щодо заборони Росії ввозити крадене українське зерно — посол

Україна передала Туреччині п'ять звернень щодо заборони Росії ввозити крадене українське зерно — посол

Україна передала Туреччині п'ять звернень щодо заборони Росії ввозити крадене українське зерно — посол
Фото Богдана Дацюка / Агентство Anadolu / Getty Images

Україна передала Туреччині п'ять звернень по лінії правової допомоги від Офісу Генерального прокурора для того, щоб владнати питання з незаконним вивезенням Росією через Туреччину українського зерна.

Про це повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар в Медіацентрі Україна.

Україна отримала згоду на обговорення цього питання від Туреччини. Діалог відбудеться наступного тижня між турецькими правоохоронцями, представниками Офісу Генпрокурора України та представниками Міністерства юстиції України, повідомив посол.

"Ми очікуємо що в Туреччині будуть прийняті обмеження, які заборонять росіянам нелегально завозити це зерно. З точки зору турецького законодавства зерно яке заходить у порти з російськими документами й усіма сертифікатами, забезпечити арешт цього судна у юридичній площині надзвичайно важко. Ми з цим боремося і є певні зрушення, але поки про них говорити зарано", — додав посол.

Він зазначив, що "зерновий коридор" запущений на початку серпня зможе ефективно запрацювати в класичному транспортному коридорі за деяких умов: "Ми пізніше можемо ставити таку ціль особливо коли нам вдасться вибити агресора з Херсону — це відкриє для нас додаткові можливості. Так само, як звільнення Зміїного (острова, — ред.) фактично відкрило можливість цієї угоди, так і наші перемоги на фронті сприятимуть більш ширшому застосуванню цієї угоди, а можливо і укладеної додаткової", повідомив Боднар.

Що відомо

  • Росія вивозить з тимчасово окупованих територій України сотні тонн врожаю на мільярди гривень, зокрема зернових. За даними української розвідки, найбільш вірогідна країна призначення вантажів — Сирія. Туди вивезли щонайменше сто тисяч тонн зерна.
  • Росія вивозить із окупованих територій України не лише пшеницю, а й соняшник. У 2021 році Україна і Росія були світовими лідерами з експорту соняшникової олії, але тепер з українського насіння роблять олію в Росії.
  • 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
  • Увечері 2 серпня судно Razoni прибуло до Стамбула.
  • 3 серпня інспекційна група у складі представників України, ООН, Туреччини та Росії прибула на суховантажне судно Razoni і провела його огляд. Корабель пройшов інспекцію Спільного координаційного центру та готове направлятися до Триполі.

Читайте також

Українці не контактували з росіянами під час перевірки судна Razoni — посол Боднар

Вихід з українського порту судна з зерном став кроком до подолання глобальної кризи — Єврокомісія

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок