Вихід з українського порту судна з зерном став кроком до подолання глобальної кризи — Єврокомісія

. Суховантаж. Фото: Getty Images

Європейський Союз вітає вихід першого комерційного судна з Одеського порту після підписання зернової угоди 22 липня. Це бажаний перший крок до пом’якшення глобальної продовольчої кризи, яка була спровокована агресією Росії та блокуванням українських портів.

Про це заявив під час пресконференції речник Європейської комісії із питань зовнішньої та безпекової політики Пітер Стано.

"Ми з нетерпінням чекаємо реалізації всієї угоди та відновлення українського експорту. Блокування українських портів завдають шкоди найбільш вразливим верствам населення Африки, Азії та Близького Сходу. Ліван значною мірою залежить від імпорту українського зерна. І, як ви знаєте, Ліван переживає величезну кризу, фактично через соціальні проблеми, економічні, фінансові, а також продовольчу кризу", — заявив Стано.

Він додав, що Ліван фактично відмовився приймати зерно, яке було доставлено туди Росією і було вкрадене з України, і що Ліван тепер буде пунктом призначення експорту з України.

Що відомо

  • Перше судно Razoni з розблокованим українським зерном вирушило 1 серпня з Одеського порту до ліванського порту Тріполі. На борту суховантажника, що рухатиметься коридором безпеки, 26 тисяч тонн української кукурудзи.
  • 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
  • 23 липня росіяни атакували Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу "Калібр". У ньому знаходилось зерно, яке мали відправити на експорт
  • Через морські коридори з трьох портів Одещини планують вивозити три мільйони тонн української агропродукції щомісяця

Читайте також

"Ми все одно остерігаємося провокацій" — очільник аграрної конфедерації про початок вивозу зерна з портів України

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу