За період карантину в Миколаївській області кількість звернень із приводу домашнього насильства, які щоденно надходять до поліції, не збільшилась та залишається на середньодобовому рівні, що передував установленню обмежень. Це 41 звернення щоденно. Про це повідомляє пресслужба ГУ Національної поліції України в Миколаївській області.
Із початку року, протягом трьох місяців, до підрозділів поліції Миколаївської області надійшло 3 тисячі 700 заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства.
За результатами розгляду заяв співробітники поліції склали 865 протоколів за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування". За фактами систематичного вчинення насильства відносно членів родини слідчі підрозділи відкрили 16 кримінальних проваджень за статтею 126-1 Кримінального кодексу України "Домашнє насильство".

Упродовж року судами Миколаївської області винесено вирок трьом підозрюваним, яким призначено покарання у вигляді одного року обмеження волі, а також три та п'ять місяців арешту. Максимальне покарання, яке може понести особа у разі систематичного вчинення домашнього насильства, - два роки позбавлення волі.
Із метою недопущення повторного вчинення домашнього насильства на профілактичний облік поліцейські поставили 559 людей. У переважній більшості це особи чоловічої статі (майже 93,4 %). Усього на такому обліку перебуває 1751 особа (93,2 % - чоловіки).
Відносно 95 осіб, які допустили вчинення домашнього насильства, застосовано термінові заборонні приписи.
Читайте також:
- Близько сотні нацгвардійців щодня патрулюють Миколаїв;
- Миколаївські поліцейські перевіряють дотримання правил карантину;
- На Миколаївщині почав діяти посилений карантинний режим.