На Миколаївщині почав діяти посилений карантинний режим

На Миколаївщині почав діяти посилений карантинний режим

На Миколаївщині почав діяти посилений карантинний режим

Із 6 квітня вступають у дію зміни, затверджені Кабінетом Міністрів України, щодо карантинного режиму на території України. Як посилення карантину впроваджують в Миколаєві дізнавались кореспонденти Суспільного.

Від 8 квітня користуватися маршрутними таксі, трамваями та тролейбусами зможуть тільки ті люди, у кого буде спеціальна перепустка. Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міськради Олександр Герасіменя каже: "Формується перелік категорій підприємств, які обслуговують населення міста Миколаєва. Це і продавці продовольчих товарів, і медики, і інші категорії. На сайті Миколаївської міської ради треба заповнити заявку. Уповноважені органи розглянуть цю заявку, якщо заклад відноситься до об’єктів життєзабезпечення вони отримають перепустки. Якщо ні – то перепустки вони не отримають. Згідно зі списком, який нададуть підприємства, на кожну особу буде складено квиток, перепустка із вказаним прізвищем і контрольним електронним символом".

Курсуватиме міський транспорт у маршруті регулярних перевезень. Із віддалених районів міста людей планують перевозити катером.

"Скорочені маршрути та розділені на дві-три складових для залучення меншої кількості транспорту. Це регулярні перевезення з пункту А в пункт Б. На всі сидячі місця, але обов’язково в засобах захисту органів дихання, тобто в масках. У випадку порушення штраф буде накладено на водія. Розмір - 17 тисяч гривень", - каже Олександр Герасіменя.

На Миколаївщині почав діяти посилений карантинний режим

Гуляти в парку, сквері, виходити на дитячий майданчик тепер також не можна. Олександр Герасіменя говорить: "Щоб попередити розповсюдження коронавірусу у зв’язку з тим, що на територію Миколаєва заїхало із зарубіжних країн майже 400 чоловік. Прийнято рішення Кабінетом Кіністрів заборонити відвідування всіх цих зон. Штраф 17 тисяч гривень з однієї особи".

Жорсткіші карантинні заходи діють і при відвідуванні магазинів. Відвідувачі та працівники мають бути в масках та тримати дистанцію. Приміщення прибирається і дезінфікується. На території торгової площі може знаходитися одна особа на десять квадратних метрів

Поліцейські працюють у штатному режимі. Речник патрульної поліції Віктор Кірєєв каже: "Алгоритм роботи саме патрульної поліції ще напрацьовується. Щось конкретніше я можу сказати тільки завтра. Патрульна поліція працює в штатному режимі, але з превенцією на посилення карантинних норм, тобто пояснюють людям, що необхідно робити, що треба сидіти вдома, носити маски тощо".

Щодо юридичної обґрунтованості обмежень адвокатка Олена Смоляк говорить:

" У нас є закон України “Про свободу пересування, про вільний вибір та місце проживання в Україні”. І тим законом дається визначення, що ж таке свобода пересування. Свобода пересування – це безпосередньо право громадянина України вільно та безперешкодно, за своїм бажанням переміщатися по території України в будь-якому напрямку, в будь-який спосіб, і в будь-який час. Цим же законом встановлюються і обмеження свободи пересування. Це поширення інфекційного захворювання і отруєнь людей, коли введені особливі умови і режими проживання населення та господарської діяльності, що ми і маємо зараз, коли введений карантин. Тому говорити, що посилення заходів щодо обмеження пересування громадян останніми змінами до постанови Кабінету Міністрів, якимось чином порушують конституційні права громадян ми не можемо".

Авторка - Вікторія Андрушків, оператор - Сергій Куропятник.

Читайте також:

- Вулицею – лише вдвох. В Україні почали діяти нові заборони;

- Бізнес в умовах пандемії: як карантин вплинув на підприємців Миколаєва;

- У Миколаєві перевірили, як дотримуються підприємці карантинних обмежень.

На початок