Остаточне рішення про початок навчання ухвалюватимуть ректори вишів — МОН

Остаточне рішення про початок навчання ухвалюватимуть ректори вишів — МОН

Остаточне рішення про початок навчання ухвалюватимуть ректори вишів — МОН
. ХНУ ім. Каразіна після обстрілу РФ будівлі ОДА у березні. Фото: facebook.com/Karazin.University

Керівники вищих навчальних закладів зможуть самостійно визначати дату початку нового навчального року з огляду на безпекову ситуацію в регіоні.

Про це розповів в ефірі телемарафону заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

"Остаточне рішення про початок навчального року буде залежати від керівника — ректора — даного закладу вищої освіти. Ректори, зважаючи на безпекову ситуацію, на ситуацію з наявністю науково-педагогічних працівників, на ситуацію зі студентами, зможуть ухвалити зважене рішення щодо початку нового навчального року", — пояснив посадовець.

Він додав, що Міносвіти рекомендувало розпочати навчання з 15 серпня для студентів 2, 3, 4 курсів та другого курсу магістратури з кількох причин.

"Перша й найголовніша, щоб діти якомога швидше пішли в офлайн навчання. Ми маємо забезпечити альтернативу: або офлайн, або онлайн, або змішана форма навчання для того, щоб студенти не втратили жодного дня свого студентського життя. Багато закладів освіти починають навчання 15 серпня, але виводять тільки ті спеціальності, де висока питома вага дуальної освіти, де необхідно тренуватися і мати практику, а соціогуманітарні спеціальності будуть починати навчання з 15 вересня", — зазначив Вітренко.

Він додав, що наразі триває аудит безпекової ситуації у навчальних закладах.

"Навчальні заклади, як школи, так і виші, мають стати територією безпеки, щоб родини не переживали за те, куди йдуть їхні діти і були впевнені, що вони перебувають у безпеці. Тому рекомендації щодо змінності, розробити навчання по днях. Саме з цього приводу ми рекомендуємо використовувати суботи. Це має розвантажити аудиторії для студентів відповідно до кількості місць в укриттях", — підсумував урядовець.

Що відомо

  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив підготувати бомбосховища у закладах освіти до 1 вересня.
  • Укриття повинні бути в кожному освітньому закладі Києва та Київщини, або у безпосередній близькості до них, і розраховані на всіх учнів та працівників.
  • У Києві до початку нового навчального року готові три чверті шкіл, повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Читайте також

Бомбосховищ немає. Якими мають бути шкільні укриття і наскільки вони безпечні

Вторгнення Росії в Україну, день 148. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок