Компанія Meta розробила модель штучного інтелекту, що сканує цитати у "Вікіпедії" та перевіряє їх правдивість та точність. Про це 11 липня зазначило видання Engadget.
Щомісяця у "Вікіпедії" зʼявляється понад 17 тисяч нових статей. Редактори не завжди встигають якісно перевіряти всі цитати, тому вони інколи з’являються на ресурсі неповними або викривленими. Штучний інтелект Meta зможе перевірити цитату на правдивість, а також запропонувати альтернативні варіанти.
"Ми сподіваємося, що наша робота може бути використана для перевірки фактів та підвищення загальної правдивості інформації в інтернеті", — заявили в Meta.
У 2020 році зʼявилась інформація, що підліток із США зробив 27 тисяч записів вигаданою мовою. А у 2022 видання Sixth Tone розповіло історію китаянки, яка 10 років дописувала на Вікіпедію фейкові статті про історію Росії. Загалом вона зробила понад 200 публікацій, створила 4 акаунти, з який підтверджувала достовірність відомостей. Фейк викрив письменник-фантаст Іфань.

Читайте більше про українських артистів, мову і культуру
- Стас Корольов: "Хочу висмикнути з себе російську культуру"
- Мовчання Бардаша: як продюсер втратив артистів, чому не говорить про війну й чи справді хоче російське громадянство
- "Нам прикро, що ми зрозуміли це лише вранці 24 лютого": метал-гурт Jinjer вперше прокоментував свої антиукраїнські заяви
- Марія Бурмака: "Замість тисячі слів краще вивчити мову народу, якому хочеш подякувати"
Читайте нас у Facebook або Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!