Щоб запобігти голоду у світі: Україна пропонує створити організацію експортерів продовольства

Щоб запобігти голоду у світі: Україна пропонує створити організацію експортерів продовольства

Доповнено
Щоб запобігти голоду у світі: Україна пропонує створити організацію експортерів продовольства
. Фото: УНІАН

Україна запропонувала створити Організацію країн-експортерів зерна, яка б допомогла запобігти голоду у світі, а також захищала б інтереси своїх членів у питанні імпорту зернової продукції.

"Ми хочемо, щоб основні світові експортери зернових – США, Канада, Бразилія, Аргентина, Україна, ЄС – об’єдналися для захисту власних інтересів на світовому ринку", — зазначив радник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

За його словами, нерідко виникають ситуації, коли, наприклад, Україна експортує дуже багато зернових, але до неї діють певні загороджувальні заходи на імпорт продуктів переробки.

Дмитрасевич пояснив, що в таких умовах країни Організації могли б відповідати недружнім заходам заборони імпорту спільно. І якщо її члену забороняли б імпорт у певну країну, це вважалось би порушенням інтересів усіх.

Раніше президент Володимир Зеленський під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі закликав створити міжнародну організацію відповідальних експортерів продовольства задля уникнення голоду в багатьох країнах. За його словами, Україна готова надати майданчик для такої нової організації.

"Голод потрібно зупиняти, коли він ще не почався. Зараз у світу немає такого інструмента. Тому пропонуємо створити організацію відповідальних і демократичних держав-експортерів продовольства, які можуть діяти з повагою до прав людини і глобальних правил торгівлі", — сказав він.

Президент також заявив, що розблокування українських портів є стратегічним питанням, адже перекриття Росією судноплавства може призвести до дефіциту зерна та олії у світі. Він також закликав створити міжнародну організацію відповідальних експортерів продовольства задля уникнення голоду в багатьох країнах.

"Важливо, щоб зробили коридор на 22 мільйони тонн зерна й олії. Інакше буде дефіцит. Це друга фаза після енергетичної кризи минулого року, спровокованої Росією", — сказав він.

За словами президента, Україна може вивозити залізницею 10 млн тонн продукції на місяць зокрема через Польщу та країни Балтії.

"Ми могли вдосконалити експортування зерна й олії, але розблокування портів - це обов'язково", — наголосив Зеленський.

Він також заявив, що не розуміє і не може ставитися нормально до країн, які купують викрадене в Україні зерно.

Що відомо

  • 12 травня Європейська комісія представила план зі сприяння експорту сільськогосподарської продукції України. Він передбачає створення "солідарних транспортних шляхів" для вивезення українського експорту.
  • Представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік повідомив, що в портах України через війну заблоковано майже 4,5 мільйона тонн зерна, а залізниці недостатньо для експорту.
  • До Росії з тимчасово окупованих територій України вивезли вже близько 400 тисяч тонн зернових, а росіяни погрожують фермерам забрати ще як мінімум 70 % майбутнього врожаю.
  • За даними української розвідки, значна частина вивезених з України зернових перебуває на суховантажних суднах під російським прапором в акваторії Середземного моря. Найбільш вірогідна країна призначення вантажу — Сирія.
  • Як раніше повідомляв перший заступник очільника Мінагрополітики Тарас Висоцький, до війни Україна постачала 10 % світового експорту пшениці, понад 15–20 % ячменю, понад 50 % соняшникової олії. Україна обмежила експорт деяких зернових на час війни.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 89. Текстовий онлайн

Зустріч 40 міністрів на базі "Рамштайн" — це перше засідання військової антипутінської коаліції — Клімкін

Війна і російська пропаганда. Розбираємо історичні міфи з промови Путіна

"Як війна гібридна, так, чесно, буде й гібридний мир". Що сказали Зеленські в інтерв'ю до 3 річниці інавгурації

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок