США закликає Росію розблокувати судноплавство й порт Одеси задля експорту зерна — Білий дім

США закликає Росію розблокувати судноплавство й порт Одеси задля експорту зерна — Білий дім

США закликає Росію розблокувати судноплавство й порт Одеси задля експорту зерна — Білий дім
cfts.org.ua / epravda.com.ua

Сполучені Штати Америки закликають Росію припинити блокування судноплавства у Чорному морі та дозволити комерційний й гуманітарний трафік з порту Одеси. Про це під час брифінгу в Білому домі заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

За його словами, блокування РФ судноплавства у Чорному морі зупинило десятки мільйонів тонн їжі, яка мала потрапити на світові ринки аби нагодувати людей з Африки, Америки й Азії.

"По-перше, Росія бомбардує Одесу – це порт, з якого ця їжа відправляється на великих вантажних судах по Чорному морю на світові ринки. По-друге, російські кораблі ефективно блокують комерційний корабельний трафік, через що судна не можуть вийти з Одеси та вирушити до світу. Ми публічно закликали Росію припинити атакувати Одесу, зняти блокаду для відновлення комерційного та гуманітарного трафіку суден з та до Одеського порту", – сказав Джейк Салліван.

Він додав, наразі Білий дім співпрацює з Україною, ООН та іншими партнерами з цього питання, аби полегшити доправлення зерна на світові ринки та зберегти ціни на їжу.

Зерно, яке наразі зберігається на території портів Ізмаїл та Рені Одеської області, збираються вивезти за кордон по Дунаю. Таке зазначають у пресслужбі "Українського Дунайського пароплавства".

На початку травня у Міжнародній палаті судноплавства повідомляли про те, що у портах Одещини заблоковані щонайменше 40 іноземних цивільних суден. Більшість є або балкерами, або суднами для генеральних вантажів. Все інше це нафтові й хімічні танкери, буксири, моторні бункери. Також є криголам.

За даними керівника проєкту "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень" Андрія Клименко, наразі у Чорному морі перебувають понад 60 комерційних суден, з яких 30 прямують до українських портів Рені та Ізмаїл.

Блокування портів та судноплавства у Чорному морі з боку РФ за кілька днів опинилося відкинутим на десятиліття назад. Таку думку оголосив український представник на міжнародній конференції Shippax Ferry Роман Моргенштерн. Він додав, багато судновласників заявили, що потрібно звертатися до Всесвітньої морської організації, до ООН з вимогою якомога швидше розблокувати порти в Україні.

Що відомо

  • · Керівник проєкту "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень" Андрій Клименко заявляв про те, що Росія замінувала шляхи від Босфору до Одеси й повідомила, що це українські міни.
  • В Управлінні навігаційної гідрографії та океанографії ВМС Туреччини повідомляли, що у Чорному морі можуть дрейфувати міни, які були закріплені у портах України.
  • 26 березня турецька влада була вимушена припинити рух суден через Босфор через виявлення у її водах міни старого зразка. У пресслужбі Військово-морських сил країни заявили, що російська агресія проти України напряму впливає на безпеку у Чорноморському регіоні та фактично паралізує вільне судноплавство усіх причорноморських країн.
  • Біля протоки Босфор знешкодили дрейфуючу міну – міноборони Туреччини. Також міни РФ прибивало до берегів Одещини.
  • Міни у Чорному морі, які розкидали росіяни, були захоплені у 2014 році у Севастополі
  • Чорне море патрулюють підводні човни РФ. Вони озброєні крилатими ракетами

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок