У Миколаївському обласному краєзнавчому музеї на німецькій машинці "Зінгер", якій понад сто років, шиють захисні маски для співробітників.
Тисяча дев’ятсот перший рік - дата виробництва швейної машинки. До музею вона потрапила з гаражу, де простояла близько двадцяти п’яти років. Тут її привели до ладу, змастили, налаштували і запустили в роботу. Про особливості будови машинки та саму роботу за нею розповідає співробітниця музею Тетяна Іванова: " Я ніколи не бачила такий "човник". Ось ви бачите сучасні, вони по іншому виглядають. Звісно, ми дуже обережно з нею працюємо. Спочатку не могли запустити, але потім за допомоги Інтернету та наших колег впорались. Це була радість, що вона взагалі працює. А тим паче, що вона так гарно строчить".
Виготовлення однієї маски триває 25-30 хвилин.

"Маску ми складаємо медичну марлю у декілька шарів 3-4 шари марлі. Потім ми ось таку тканину вкладаємо, для того щоб це було надійніше. І вона не пропускала зайвого. От, ну і все", - говорить Тетяна Іванова.
Про історію машинки розповідає директор музею Володимир Михайлов. Перед тим як потрапити до закладу, вона знаходилась у нього.

"Машинка "Зінгер" - це сімейна реліквія. Бабусина машинка 1901 року випуску. У неї є номерний знак, за яким можна подивитися рік випуску. Бабуся народилась у 1913 році. От вона з нею все і громадянську війну, і Другу Світову, і післявоєнний час пройшла", - каже директор Миколаївського обласного краєзнавчого музею Володимир Михайлов.
На одному робочому столі із сторічним «Зінгером» його радянська копія. Загалом на виготовленням масок працюють дві жінки. В обласному краєзнавчому музеї налічується вісімдесят співробітників. У планах «імпровізованого швацького цеху» забезпечити масками всіх робітників миколаївських музеїв. У закладі вже визначили подальшу долю "Зінгера". Машинку використовуватимуть, щоб проводити для дітей майстер-класи.
Автор - Олександр Гордієнко, оператор - Євген Сержук.
Читайте також:
- Як миколаївці дотримуються карантину;
- Коли в аптеках Миколаєва продаватимуть медичні маски.