В Маріуполі з середини квітня окупанти поховали в братських могилах не менше 16 тисяч жителів

В Маріуполі з середини квітня окупанти поховали в братських могилах не менше 16 тисяч жителів

В Маріуполі з середини квітня окупанти поховали в братських могилах не менше 16 тисяч жителів
Зарубін Едуард

Всього з середини квітня окупанти поховали в братських могилах не менше 16 тисяч маріупольців — біля селищ Старий Крим, Мангуш та Виноградне. Про це повідомила Маріупольська міська рада.

В мерії додали, що в Маріуполі на Старокримському кладовищі впродовж місяця з‘явилося 25 нових секторів траншейного типу — окупанти вкладають тіла в кілька шарів, а потім "маскують" табличками як індивідуальні поховання.

Міська рада зазначила, що близько 5 тисяч людей було поховано комунальними службами до середини березня, а під завалами, на стихійних кладовищах та в тимчасових моргах досі залишаються тисячі тіл.

"Ми оцінювали кількість загиблих маріупольців у 22 тисячі. Але все більше фактів говорить, що наслідки злочину російських військових значно страшніші. Це потребує особливої уваги світової спільноти, як і жахливе становище місцевого населення в окупації", — наголосив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Що відомо

  • В приміщенні супермаркету в Лівобережному районі Маріуполя російські окупанти збирають тіла загиблих містян.
  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • 16 травня у Маріуполі зафіксовано вже четверте місце масового поховання. Воно розташоване біля Центрального кладовища.
  • На околиці Маріуполя, у селищі Виноградне знайдено ще одну братську могилу. На супутникових знімках Planet від 20 квітня, розмір масового поховання становить 45 на 25 метрів. Тут може бути захоронено не менше 1000 вбитих маріупольців.
  • У Мангуші, що поблизу з Маріуполем, російські окупанти облаштували братські могили, в яких могли захоронити від 3 до 9 тисяч маріупольців.
  • Російські окупанти готуються розширити братську могилу на старому кладовищі міста "Некрополь" в Центральному районі, повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок