Гарантії безпеки України розроблятиме група на чолі з Єрмаком і колишнім генсеком НАТО

Гарантії безпеки України розроблятиме група на чолі з Єрмаком і колишнім генсеком НАТО

Доповнено
Гарантії безпеки України розроблятиме група на чолі з Єрмаком і колишнім генсеком НАТО
Андрій Єрмак анонсував створення групи з розробки гарантій безпеки України. Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Фото: Офіс президента

Голова Офісу президента Андрій Єрмак анонсував створення міжнародної консультативної групи, яка розроблятиме пропозиції щодо гарантій безпеки для України. Її він очолить спільно з колишнім генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном.

Як повідомляє пресслужба Офісу президента, про це Єрмак заявив під час виступу на панелі Securing Europe у межах Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

"Сьогодні я радий повідомити, що разом із колишнім генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном ми створюємо міжнародну консультативну робочу групу. Її мета — розробляти певні рекомендації щодо надійних та ефективних гарантій безпеки для України.

Провідні діячі у сфері безпеки, політики та дипломатії, а також науковці будуть запрошені долучитися до роботи групи", — зазначив Єрмак і запросив до участі в консультативній групі друзів України.

"Наша мета — уникнути повторення помилок минулого, готуючи майбутнє для суверенної та вільної України", — додав глава ОП.

За словами Єрмака, гарантії безпеки України мають закріплюватись юридично зобов’язуючим документом, ратифікованим згідно з законодавствами держав-гарантів. Вони також передбачатимуть створення потужного оборонного сектора України, зокрема безперешкодне забезпечення Збройних Сил технікою.

Крім того, гарантії безпеки в розумінні глави ОП передбачають щорічну фінансову допомогу для відбудови України, а також механізм превентивних санкцій проти агресора в разі загрози агресії або її втілення.

Читайте також: Група Єрмака-Макфола представила Дорожню карту енергетичних санкцій

Що відомо

  • 17 травня радник керівника ОП Михайло Подоляк повідомив, що перемовини щодо мирного врегулювання військового конфлікту між Україною та Росією тимчасово припинились. В Міністерстві закордонних справ Росії заявили при цьому, що "Україна вийшла фактично з переговорного процесу".
  • За словами президента Володимира Зеленського, Україна повернеться до переговорного процесу з Росією після деокупації територій, захоплених після 24 лютого.
  • Раніше Подоляк заявив, що одним з ключових питань, які обговорюють Україна та Росія під час перемовин, є договір про міжнародні гарантії безпеки для України.
  • 29 березня у Стамбулі відбулись офлайн-перемовини української та російської делегацій щодо припинення війни. Сторони розглянули питання Договору про гарантії безпеки для України. Ці пропозиції були надані російській стороні.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що договір про мир із Росією має складатися із двох документів, один з яких містив би гарантії безпеки для України.
  • Країнами-гарантами можуть стати Велика Британія, КНР, Польща, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Ізраїль та Росія. До договору зможуть приєднатися й інші країни. Умова — країни не мають заперечувати вступу України до ЄС, а навпаки, сприяти цьому.

Читайте також

"Як війна гібридна, так, чесно, буде й гібридний мир". Що сказали Зеленські в інтерв'ю до 3 річниці інавгурації

"Другого Будапешта" не буде: Єрмак пояснив, чому діятимуть нові гарантії безпеки

Україна пропонує Китаю стати гарантом її безпеки — Кулеба

Вторгнення Росії в Україну, день 90. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок