Голова Офісу президента Андрій Єрмак анонсував створення міжнародної консультативної групи, яка розроблятиме пропозиції щодо гарантій безпеки для України. Її він очолить спільно з колишнім генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном.
Як повідомляє пресслужба Офісу президента, про це Єрмак заявив під час виступу на панелі Securing Europe у межах Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
"Сьогодні я радий повідомити, що разом із колишнім генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном ми створюємо міжнародну консультативну робочу групу. Її мета — розробляти певні рекомендації щодо надійних та ефективних гарантій безпеки для України.
Провідні діячі у сфері безпеки, політики та дипломатії, а також науковці будуть запрошені долучитися до роботи групи", — зазначив Єрмак і запросив до участі в консультативній групі друзів України.
"Наша мета — уникнути повторення помилок минулого, готуючи майбутнє для суверенної та вільної України", — додав глава ОП.
За словами Єрмака, гарантії безпеки України мають закріплюватись юридично зобов’язуючим документом, ратифікованим згідно з законодавствами держав-гарантів. Вони також передбачатимуть створення потужного оборонного сектора України, зокрема безперешкодне забезпечення Збройних Сил технікою.
Крім того, гарантії безпеки в розумінні глави ОП передбачають щорічну фінансову допомогу для відбудови України, а також механізм превентивних санкцій проти агресора в разі загрози агресії або її втілення.
Читайте також: Група Єрмака-Макфола представила Дорожню карту енергетичних санкцій
Що відомо
- 17 травня радник керівника ОП Михайло Подоляк повідомив, що перемовини щодо мирного врегулювання військового конфлікту між Україною та Росією тимчасово припинились. В Міністерстві закордонних справ Росії заявили при цьому, що "Україна вийшла фактично з переговорного процесу".
- За словами президента Володимира Зеленського, Україна повернеться до переговорного процесу з Росією після деокупації територій, захоплених після 24 лютого.
- Раніше Подоляк заявив, що одним з ключових питань, які обговорюють Україна та Росія під час перемовин, є договір про міжнародні гарантії безпеки для України.
- 29 березня у Стамбулі відбулись офлайн-перемовини української та російської делегацій щодо припинення війни. Сторони розглянули питання Договору про гарантії безпеки для України. Ці пропозиції були надані російській стороні.
- Президент Володимир Зеленський вважає, що договір про мир із Росією має складатися із двох документів, один з яких містив би гарантії безпеки для України.
- Країнами-гарантами можуть стати Велика Британія, КНР, Польща, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Ізраїль та Росія. До договору зможуть приєднатися й інші країни. Умова — країни не мають заперечувати вступу України до ЄС, а навпаки, сприяти цьому.
Читайте також
"Другого Будапешта" не буде: Єрмак пояснив, чому діятимуть нові гарантії безпеки
Україна пропонує Китаю стати гарантом її безпеки — Кулеба
Вторгнення Росії в Україну, день 90. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!