Україна пропонує Китаю стати гарантом її безпеки — Кулеба

Україна пропонує Китаю стати гарантом її безпеки — Кулеба

Україна пропонує Китаю стати гарантом її безпеки — Кулеба
Фото: Getty Images

Україна запропонувала Китаю стати одним із гарантів її безпеки "на знак поваги та довіри до Китайської Народної Республіки". Про це в інтерв’ю китайському інформаційному агентству "Сіньхуа" заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Раніше ми розглядали Будапештський меморандум як важливий критерій безпеки для України, але, на жаль, він не приніс справжньої безпеки Україні. Наразі Україна вивчає можливість отримання гарантій безпеки від постійних членів Ради Безпеки ООН, зокрема Китаю, та інших великих держав", — заявив Кулеба.

Глава українського МЗС наголосив, що гарантії безпеки є власним шляхом України, і закликав інших поважати його. Він також висловив сподівання, що Китай закликатиме Росію припинити вогонь в Україні.

"Усі сторони включно з Росією переконалися, що війна проти України — це помилка. Усі проблеми та питання мають вирішуватися шляхом переговорів, а не грубою силою.

Ми сподіваємося, що Китай продовжить займати конструктивну позицію щодо Росії, спонукаючи її припинити агресію, зняти блокаду з міжнародної торгівлі та поважати територіальну цілісність своїх сусідів", — підсумував міністр.

Читайте також: Від чого залежатимуть подальші переговори між Україною та Росією

Що відомо

  • У Стамбулі 29 березня відбулись офлайн-перемовини української та російської делегацій щодо припинення війни, які тривали понад три години. Сторони розглянули питання Договору про гарантії безпеки для України. Ці пропозиції були надані російській стороні.
  • Країнами-гарантами можуть стати Велика Британія, КНР, Польща, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Ізраїль та Росія. До договору зможуть приєднатися й інші країни. Умова — країни не мають заперечувати вступу України до ЄС, а навпаки, сприяти цьому.
  • Подоляк заявив, що одним з ключових питань, які обговорюють Україна та Росія під час перемовин, є договір про міжнародні гарантії безпеки для України. 22 квітня він повідомив, що переговори про гарантії безпеки для України завершаться впродовж тижня. (Відтоді минув понад тиждень.)

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 66. Текстовий онлайн

Чому НАТО не закриває небо та як Україна протистоїть російській авіації та ракетам

Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок