Потужність снарядів скинутих на Маріуполь більша за атомну бомбу у Хіросімі — міськрада Маріуполя

Потужність снарядів скинутих на Маріуполь більша за атомну бомбу у Хіросімі — міськрада Маріуполя

Потужність снарядів скинутих на Маріуполь більша за атомну бомбу у Хіросімі — міськрада Маріуполя
Маріуполь 24 квітня, фото: батальйон Азов

Потужність снарядів у тротиловому еквіваленті, якими російські окупаційні війська обстрілювали Маріуполь, більша за потужність ядерної бомби, яку скинули на Хіросіму.

Про це повідомила пресслужба Маріупольської міської ради.

Російські окупанти понад два місяці обстрілювали Маріуполь з гаубиць, ракетних комплексів, танків, кораблів та авіації. Ймовірно, використовували і протибункерні авіабомби ФАБ-1000 та ФАБ-3000.

Порівняння Маріуполя та Хіросіми, фото: міська рада Маріуполя
Порівняння Маріуполя та Хіросіми, фото: міська рада Маріуполя. Порівняння Маріуполя та Хіросіми, фото: міська рада Маріуполя

"Потужність випущених по місту снарядів в тротиловому еквіваленті більша за атомну бомбу, яку скинули на Хіросіму", — йдеться у повідомленні.

За інформацією міського голови Маріуполя Вадима Бойченка, кількість загиблих у місті перевищує 20 тисяч людей.

"Це найбільший геноцид в Європі з часів Другої світової. Ми оцінюємо кількість жертв мінімально у 20 тисяч осіб. Але фіксація все нових братських могил говорить, що ця оцінка не остаточна", — повідомив Бойченко.

Що відомо

  • Російські окупанти проводять розкопки розбомбленого драмтеатру у Маріуполі. Про це свідчать супутникові знімки американської компанії Maxar Technologies. У зв’язку з масовою відмовою маріупольців брати участь до розборі окупанти залучили робітників МНС Росії
  • Кількість загиблих внаслідок авіаудару російської армії по маріупольському Драмтеатру 16 березня є вдвічі більшою за ту, що надала українська влада: замість 300 осіб йдеться вже про щонайменше 600 загиблих. Про це йдеться у розслідуванні Associated Press.
  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок