У Фінляндії випустили пиво, присвячене вступу в НАТО

У Фінляндії випустили пиво, присвячене вступу в НАТО

У Фінляндії випустили пиво, присвячене вступу в НАТО
АР

У Фінляндії невелика пивоварня випустила пиво на честь вступу країни в НАТО. Напій називається OTAN — так звучить французький варіант назви альянсу.

Про це повідомляє видання Yle.

Напій виробляється компанією Olaf Brewing, розташованою в Савонлінні, і є першим виходом компанії на світові події, принаймні, з точки зору маркетингу.

На бляшаній банці зображений мультиплікаційний лицар, на обладунках якого розміщено емблему НАТО — стилізовану "розу вітрів" компаса.

У Фінляндії випустили пиво, присвячене вступу в НАТО
У Фінляндії випустили пиво, присвячене вступу в НАТО. У Фінліндії випустили "НАТО-пиво" / Фото: Olaf Brewing Oy

Компанія вже давно розглядала можливість випуску пива під маркою NATO, проте остаточне рішення було прийнято в минулі вихідні, коли стало ясно, що Фінляндія офіційно подала заявку на вступ до військового альянсу.

"У минулому ми не займали особливої позиції в політичних справах. Однак зараз більшість фінів підтримують рішення про вступ до НАТО. Тому ми зважилися на такий крок, і це не потребувало від нас особливої сміливості, ми просто вирішили зробити це", — заявив генеральний директор компанії Петтері Венттінен.

Що відомо

  • 11 травня Велика Британія уклала декларації про "безпекові запевнення" зі Швецією та Фінляндією. Документи передбачають посилення військової співпраці між сторонами й надання допомоги в разі загрози або нападу.
  • 12 травня президент Фінляндії Саулі Ніїністьо та прем'єр-міністр Санна Марін зробили спільну заяву, в якій повідомили про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу. 15 травня президент і уряд Фінляндії офіційно оголосили, що країна має намір подати заявку на членство в НАТО.
  • 15 травня владна Соціал-демократична партія Швеції ухвалила рішення про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу, а 16 травня про це офіційно оголосила прем'єрка Магдалена Андерссон. При цьому Швеція виступила проти розміщення у Швеції ядерної зброї та баз НАТО. 17 травня заявку на вступ Швеції до НАТО підписала глава МЗС країни Анн Лінде.
  • Процес вступу Фінляндії та Швеції у Північноатлантичний альянс відбудеться швидко та спокійно, а члени Альянсу тепло зустрінуть країну у своїх лавах, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
  • Данія, Ісландія та Норвегія 16 травня привітали рішення Фінляндії та Швеції стати членами НАТО й пообіцяли гарантувати їхню безпеку на час розгляду їхніх заявок.
  • 17 травня Міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде підписала заявку про вступ країни до Північноатлантичного альянсу. Тепер її мають розглянути в НАТО. Лінде зазначила, що не знає, скільки часу буде потрібно для завершення процесу вступу, але очікується, що це займе до року. Голосування за рішення про вступ до НАТО у парламенті Фінляндії очікується 17 травня.

Читайте також

В Україні сподіваються на швидкий вступ у НАТО після Фінляндії та Швеції

Шведські дипломати їдуть до Туреччини домовлятися про дозвіл на вступ в НАТО

Путін знову заговорив про біологічну зброю в Україні й не побачив "проблеми" у вступі Швеції та Фінляндії в НАТО

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок