Путін знову заговорив про біологічну зброю в Україні й не побачив "проблеми" у вступі Швеції та Фінляндії в НАТО

Путін знову заговорив про біологічну зброю в Україні й не побачив "проблеми" у вступі Швеції та Фінляндії в НАТО

Путін знову заговорив про біологічну зброю в Україні й не побачив "проблеми" у вступі Швеції та Фінляндії в НАТО
Путін під час виступу перед олімпійськими спортсменами РФ, Москва, 26 квітня 2022 року. Фото: АР

Володимир Путін заявив про наявність "документальних доказів" розробки компонентів біологічної зброї в Україні, які були отримані під час вторгнення Росії. Як повідомляє російський "Интерфакс", про це він заявив 16 травня під час саміту держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) в Москві.

"Під час "спецоперації" в Україні отримано документальні докази того, що у безпосередній близькості від наших кордонів по суті створювалися компоненти біологічної зброї, порушуючи конвенції про заборону біологічної та токсинної зброї, відпрацьовувалися можливі методики та механізми дестабілізації епідеміологічної обстановки на пострадянському просторі", — заявив Путін.

Він знову повторив, що США нібито створили "десятки спеціалізованих біолабораторій та центрів" на пострадянському просторі, які займаються "збором біоматеріалів та вивчення у своїх цілях специфіки поширення вірусів та небезпечних захворювань".

Читайте також: Міноборони РФ звинувачує Pfizer і Moderna в участі у створенні біологічної зброї в Україні

Окремо Путін прокоментував і наміри Швеції та Фінляндії вступити до Північноатлантичного Альянсу, про що там офіційно заявили 15 травня. За його словами, це "проблема, яка створюється штучно" в інтересах США, але водночас для Росії таке розширення НАТО проблемою не буде.

"Росія не має проблем із Фінляндією та Швецією, і в цьому сенсі безпосередньої загрози для нас розширення за рахунок цих країн не створюється. Але розширення військової інфраструктури на цю територію, безумовно, викличе нашу реакцію у відповідь. І якою вона буде, ми дивитимемося, виходячи з тих загроз, які нам створюватимуться", — підсумував Путін.

При цьому ще в розмові з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо 14 травня Путін підкреслив, що відмова Гельсінкі від "традиційної політики військового нейтралітету" може "негативно позначитися на російсько-фінських відносинах".

Читайте також: В Україні сподіваються на швидкий вступ у НАТО після Фінляндії та Швеції

Що відомо

  • Інформація про нібито біолабораторії США в пострадянських країнах активно використовується російською пропагандою. Про це періодично згадують й "висловлюють занепокоєння", хоча роблять це без підтверджень.
  • Приміром, міністр МЗС Росії Сергій Лавров у коментарі російським ЗМІ заявив, що "Пентагон занепокоєний ситуацією в Україні, бо побудував там дві біологічні лабораторії й виробляв патогени".
  • У відповідь на такі звинувачення президент Володимир Зеленський заявив, що звинувачення з боку РФ у тому, що Україна начебто розробляє біологічну зброю або готує хімічну атаку можуть свідчити про подальші плани російського командування.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 82. Текстовий онлайн

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок