В Україні сподіваються на швидкий вступ у НАТО після Фінляндії та Швеції

В Україні сподіваються на швидкий вступ у НАТО після Фінляндії та Швеції

В Україні сподіваються на швидкий вступ у НАТО після Фінляндії та Швеції
Уніан

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина вважає, що на тлі вступу Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного Альянсу НАТО так само швидко розгляне заявку України.

Про це вона заявила в інтерв’ю американському телеканалу ABC.

На думку Стефанішиної, ситуація зі вступом Фінляндії та Швеції в НАТО свідчить про те, що Альянс "засвоїв урок політичних помилок 2008 року, коли робив обіцянки, не втілюючи в життя рішення щодо членства, які призвели до трьох воєн, зокрема двох — в Україні".

"Сподіваємось, що коли дійде до розгляду української заявки (на вступ до НАТО — ред.), це теж станеться набагато швидше", — зазначила віцепрем’єрка.

У 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті (Румунія) Україні та Грузії пообіцяли членство в Альянсі, але не надали плану дій щодо членства, про яке вони просили. Відтоді НАТО не заперечувало євроатлантичних перспектив України, але не йшло на подальше зближення.

Опитування соціологічної групи "Рейтинг" на початку березня показало, що 76% українців виступають за вступ до НАТО. Це найвищий показник за історію опитувань: у порівнянні з довоєнним періодом рівень підтримки вступу до НАТО зріс більше ніж на 20%.

Читайте також: Bloomberg: НАТО готується визнати Росію "прямою загрозою"

Що відомо

  • 12 травня президент Фінляндії Саулі Ніїністьо та прем'єр-міністр Санна Марін зробили спільну заяву, в якій повідомили про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу. 15 травня президент і уряд Фінляндії офіційно оголосили, що країна має намір подати заявку на членство в НАТО.
  • Також 15 травня владна Соціал-демократична партія Швеції ухвалила рішення про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу. При цьому вона виступила проти розміщення у Швеції ядерної зброї та баз НАТО.
  • Процес вступу Фінляндії та Швеції у Північноатлантичний альянс відбудеться швидко та спокійно, а члени Альянсу тепло зустрінуть країну у своїх лавах, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
  • Президент США Джозеф Байден підтримав вступ Фінляндії та Швеції до складу Північноатлантичного альянсу. Водночас президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкара не може позитивно оцінити плани Швеції та Фінляндії щодо приєднання до Альянсу.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 81. Текстовий онлайн

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок