Угорщина вже просить до 18 млрд євро, щоб підтримати нафтове ембарго ЄС

Угорщина вже просить до 18 млрд євро, щоб підтримати нафтове ембарго ЄС

Угорщина вже просить до 18 млрд євро, щоб підтримати нафтове ембарго ЄС
. AP

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто стверджує, що для того, аби країна могла обійтися без російської нафти й підтримати відповідне ембарго Європейського Союзу, їй потрібні 15-18 мільярдів євро.

Про це повідомляє Reuters.

"Європейська комісія спричинила проблему своєю пропозицією, тож з боку Угорщини справедливо очікувати, що ЄС запропонує рішення: профінансувати інвестиції та компенсації за зростання цін, що потребує повної модернізації енергетичної системи Угорщини в суму 15-18 мільярдів євро", — сказав Сійярто.

Він нагадав, що Угорщина пропонує як альтернативу виключити з-під дії обмежень транспортування нафти трубопроводами, залишивши лише морські перевезення — і в такому разі готова підтримати шостий пакет санкцій ЄС.

Раніше Сійярто заявляв, що Угорщині потрібно 700-750 мільйонів євро для позбавлення залежності від російської нафти.

Читайте також: Орбана вп’яте обрали прем’єром Угорщини. Він знову заявив, що Будапешт не повинен "втручатись" у війну в Україні

Що відомо

  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
  • На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
  • За даними Reuters, видобуток нафти в Росії за підсумком 2022 року може знизитися на 17% — з 524 млн тонн у 2021 році до 433-475 млн тонн. Прогнозується також незначне зниження експорту російської нафти: з 231 млн тонн до 213-228 млн тонн.
  • Європейська комісія (виконавчий орган Європейського Союзу) готова профінансувати будівництво додаткових нафтових трубопроводів до Угорщини для того, щоб та підтримала запровадження ембарго на нафту з Росії, повідомила з посиланням на поінформовані джерела іспанська газета El Pais.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 82. Текстовий онлайн

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок