Президент Фінляндії у розмові з Путіним підтвердив намір вступити до НАТО. У Кремлі відповіли

Президент Фінляндії у розмові з Путіним підтвердив намір вступити до НАТО. У Кремлі відповіли

Президент Фінляндії у розмові з Путіним підтвердив намір вступити до НАТО. У Кремлі відповіли
Саулі Нііністьо, президент Фінляндії, 11 травня 2022 року. Фото: АР

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо сьогодні 14 травня провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, у якій підтвердив наміри країни вступити до НАТО.

Про це повідомляє пресофіс фінського президента.

Нііністьо ініціював розмову. Він сказав Путіну, що вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року змінило безпекове середовище, тому Фінляндія вирішила доєднатись до НАТО.

"Розмова була прямою і без загострень. Важливим є уникнення напруженості", — додав Нііністьо. Президент Фінляндії також сказав, що стурбований стражданнями українців через розв'язану Росією війну.

Водночас як повідомляють у Кремлі, Володимир Путін у розмові з Нііністьо підкреслив, що відмова від "традиційної політики військового нейтралітету була б помилкою, оскільки загрози безпеці Фінляндії немає".

"Така зміна зовнішньої політики країни може негативно позначитися на російсько-фінських відносинах, які протягом багатьох років будувалися в дусі добросусідства і партнерського співробітництва, були взаємовигідними", — сказав президент РФ.

Що відомо

  • 12 травня президент Фінляндії Саулі Нііністьо та прем'єр-міністр Санна Марін зробили спільну заяву, в якій повідомили про підтримку вступу країни до НАТО.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що процес вступу Фінляндії у Північноатлантичний альянс відбудеться швидко та спокійно, а члени Альянсу тепло зустрінуть країну у своїх лавах.
  • Росія побачила "загрозу" в приєднанні Фінляндії до НАТО і пригрозила "кроками військово-технічного характеру".
  • Президент США Джозеф Байден підтримав вступ Фінляндії та Швеції до складу Північноатлантичного альянсу. Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон анонсував укладання декларацій про "безпекові запевнення" зі Швецією і Фінляндією, які прагнуть стати членами Північноатлантичного Альянсу. Водночас президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкара не може позитивно оцінити плани Швеції та Фінляндії щодо приєднання до Альянсу.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 80. Текстовий онлайн

Зіпсований парад у Москві та міф про “газову зброю” — огляд світових ЗМІ

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок