Угорщина каже, що ЄС хоче скоротити їй фінансування через позицію щодо України. МЗС відреагувало

Угорщина каже, що ЄС хоче скоротити їй фінансування через позицію щодо України. МЗС відреагувало

Угорщина каже, що ЄС хоче скоротити їй фінансування через позицію щодо України. МЗС відреагувало
. Фото: МЗС України

Міністерство закордонних справ України назвало недоречним і неприпустимим спроби Будапешта пов’язати свою позицію щодо України з дискусією з Європейським Союзом щодо верховенства права.

Про це Суспільному повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

"Закликаємо наших угорських партнерів утримуватися від таких дій, а натомість працювати на єдність в ЄС та, зокрема, підтримати нові антиросійські санкції, які позбавлять російську воєнну машину джерел фінансування", — додав представник відомства.

Що передувало

27 квітня комісарка з питань юстиції Європейської комісії Вера Юрова підтвердила, що ЄС сповістив Угорщину про процедуру призупинення фінансування через порушення нею прав людини. Тепер Будапешт за процедурою повинен надати письмове пояснення протягом двох місяців.

Як уточнює Reuters, претензії Єврокомісії стосуються корупції під час державних закупівель, а також відсутності незалежного розслідування можливих випадків шахрайства. Спеціалізований орган ЄС встановив, що протягом 2015-19 років Угорщина допустила порушення в майже 4% державних витрат за норми в 0,36%.

Після відповіді Угорщини Європейська комісія може запустити процедуру призупинення фінансування. Для цього достатньо більшості голосів решти держав-членів.

Речник угорського уряду Золтан Ковач оприлюднив відповідь Будапешта на повідомлення Європейської комісії.

"Угорщина чітко висловилася 3 квітня (день парламентських і місцевих виборів — ред.). Ми не повинні втягувати Угорщину у війну, не допустити, щоб угорські сім’ї сплачували ціну війни та маємо захистити наших дітей від сексуальної пропаганди", — йшлося у повідомленні.

Читайте також: Відмова Угорщини підтримати Україну — це запрошення її до агресії в ЄС — МЗС

Що відомо

  • Угорщина надає Україні гуманітарну допомогу у війні з Росією та прийняла українських біженців, але виступає проти посилення санкцій проти РФ, зокрема через залежність від російського газу, а також постачанні Україні зброї включно з транзитом. На цьому тлі Володимир Зеленський раніше публічно закликав Будапешт визначитися, на чиєму він боці.
  • Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час пресконференції 19 квітня заявив, що країна не погодиться на запровадження ембарго на російські газ і нафту і не дозволить "втягнути себе у війну". Подібну заяву глава угорського МЗС уже висловлював у березні.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 63. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок