Японія офіційно називатиме південні Курильські острови "окупованими Росією територіями"

Японія офіційно називатиме південні Курильські острови "окупованими Росією територіями"

Японія офіційно називатиме південні Курильські острови "окупованими Росією територіями"
Kyodo News

Японія офіційно називатиме південні Курильські острови "споконвічною територією Японії, що перебуває під незаконною окупацією".

Таке формулювання внесли в урядовий довідник "Синя книга дипломатії", передає Kyodo News.

Зазначається, що таке рішення було ухвалене на тлі російської агресії проти України. "Синя книга дипломатії" була складена Міністерством закордонних справ Японії. Її планують опублікувати наприкінці квітня після схвалення Кабінетом міністрів.

Японія претендує на чотири південні острови Курильської гряди – Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї. Наприкінці Другої світової війни Радянський Союз окупував ці території. 1956 року Москва і Токіо підписали декларацію про завершення бойових дій, проте мирний договір сторони так і не уклали. До 2003 року Японія офіційно називала острови "незаконно окупованими", а до 2012 року – "споконвічними землями". З 2012 року уряд країни уникав таких формулювань, сподіваючись на компроміс з Росією.

21 березня 2022 року РФ вийшла з тривалих перемовин з Японією та заморозила спільні економічні проєкти, пов’язані з Курильськими островами. Також російська сторона вирішила блокувати розширення статусу Японії як партнера Організації Чорноморського економічного співробітництва в секторальному діалозі. Причиною стало приєднання Японії до санкцій Заходу через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • Наприкінці березня три найбільші банки Японії припинили грошові перекази та доларові операції з російським "Сбербанком".
  • Уряд Японії ухвалив рішення заморозити активи російських посадовців та бізнесменів у зв’язку зі збройною агресією РФ проти України.
  • Японія планує виділити для України додаткові сто мільйонів доларів. Гроші виділять на додачу до тих 100 мільйонів, які Японія вже виділяла раніше.
  • Японія спростила в’їзд біженцям з України.
  • Під час виступу перед парламентом Японії 23 березня президент Володимир Зеленський закликав Токіо об'єднувати зусилля азіатських країн та запроваджувати ембарго на торгівлю з Росією.

Читайте також

Гарантії безпеки для України. Чим завершилися переговори делегацій у Стамбулі

Договір про гарантії безпеки. Питання Криму і Севастополя, а також ОРДЛО прописані окремими пунктами

"Це не просто війна. Усе набагато гірше" — Зеленський дав інтерв'ю російським журналістам

Вторгнення Росії в Україну, день тридцять шостий. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок