Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує продовжувати планову вакцинацію в умовах пандемії COVID-19.
"Згідно із рекомендаціями World Health Organization (WHO), будь-які переривання рутинної (планової — відповідно до національного календаря щеплень) імунізації, навіть на короткий період, призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості випадків захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації", - повідомили у Центрі громадського здоров'я.
В організації відзначають, що зростання кількості хворих може стати додатковим навантаженням на систему охорони здоров'я країни.
Як відзначили у Центрі громадського здоров'я, в Україні на час карантину не забороняли профілактичні щеплення.
"У пріоритеті є первинні вакцинальні комплекси. Зокрема, це вакцинація від кору, краснухи, поліомієліту, дифтерії, кашлюку та правця, особливо для дітей першого року життя", — наголосили у відомстві.
Водночас для вакцинації в період поширення коронавірусної інфекції вироблено низку правил. Зокрема, медпрацівники мають уникати створення черг, скупчення в кімнатах очікування, заздалегідь планувати графік консультаційних прийомів та вакцинації, виділити добре вентильовані приміщення та забезпечити дотримання соціальної дистанції не менше ніж 1,5-2 метрів, забезпечити дотримання гігієни рук, наявність дезінфекторів із вмістом спирту не менше ніж 60%.
Читайте також: "Хочу зробити щеплення, але не знаю, які: що робити"
Що відомо
- Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації по всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.
- Від 12 березня уряд ввів карантин на три тижні по всій території України до 3 квітня
- Україна закрила кордони для іноземних громадян та повністю закрила пункти пропуску для пасажирського сполучення.
- З 24 березня в Україні через поширення коронавірусу закрили усі аеропорти, крім "Борисполя", а громадянам тепер заборонять залишати країну з туристичною метою.
- Раніше режим надзвичайної ситуації через поширення коронавірусу ввели в низці областей України, зокрема, в Київській, Донецькій, Тернопільській, Черкаській та ще деяких.
- 22 березня міністр охорони здоров’я Ілля Ємець заявив, що виступає за впровадження в Україні надзвичайного стану.
- Шмигаль 23 березня заявив, що наразі не бачить необхідності запроваджувати в Україні режим надзвичайного стану для протидії поширенню коронавірусу.
- Президент Володимир Зеленський того ж дня у відеозверненні прокоментував інформацію про ймовірне введення надзвичайного стану в Україні загальними фразами та розмитими формулюваннями.