РФ зазнає втрат в особовому складі, втрачає техніку та озброєння, але розвідники США вважають, що це не зупинить Путина від другої хвилі ескалації. Коротко про головні події 9 березня станом на зараз.
- Президент Володимир Зеленський звернувся до російських солдатів. Він закликав їх не вірити командирам, які кажуть, що у них ще є шанси в Україні. Зеленський порадив солдатам скласти зброю і піти з України. Приблизно з таким же закликом на брифінгу полонених військових РФ виступив один з російських розвідників: він сказав своїм товаришам по службі не виконувати злочинні накази керівництва, а президента Путіна — перестати посилати солдатів на смерть і припинити війну. А радник голови Офісу президента Михайло Подоляк розповів, що на життя Зеленського було скоєно вже понад 10 замахів.
- Російські війська завдали авіаударів по цивільних об'єктах в Маріуполі: було зруйновано дитячу лікарню і пологовий будинок №2, 17 породіль і персонал лікарні отримали поранення.
- Співробітники Чорнобильської АЕС 15-й день поспіль перебувають у заручниках. Рівень радіації у зоні невідомий. На Запорізькій АЕС (в Енергодарі) водночас перебуває 400 російських військових, співробітники станції продовжують працювати. Крім того, на ЧАЕС зникла електрика внаслідок знеструмлення Славутича. Суспільне розбиралося, чим це загрожує.
- Європейський союз погодив санкції проти 160 росіян у зв’язку з вторгненням РФ в Україну. Під санкції потраплять, зокрема, олігархи, члени Ради Федерації Росії, а також банківський сектор Білорусі. Остаточно санкції затвердять на саміті лідерів 27 країн-членів ЄС, що відбудеться 10-11 березня у Версалі.
- Російські війська втратили понад 12000 особового складу, знизили темпи просування, але не відмовились від наступальної операції. Власну знищену військову техніку вони використовують для того, щоб звітувати про начебто розбиту техніку ЗСУ. Російська армія веде хаотичні руйнування інфраструктури, на Київщині зруйнували церкву ХІХ століття.
- Попри домовленості про гуманітарні коридори, російські війська обстрілювали евакуаційні колони, зокрема, вони відкрили вогонь по людях під час евакуації з Демидова, заблокували 50 автобусів з біженцями на Київщині. Утім попри все, ЗСУ вдалося евакуювати близько 1000 людей з Енергодару до Запоріжжя. Також вдалося вивезти з окупованих Ірпеня та Ворзеля понад 3 тисячі осіб.
- У "Дії" можна буде подати заявку на відновлення або відшкодування за зруйноване війною житло. Для цього держава запустить "Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури".Також у додатку запровадять сервіс "єДокумент" для тих, хто втратив внаслідок бойових дій паперові документи.
- В Одесі пам’ятник Дюку обклали тисячею мішків з піском.
- Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук приїхав, аби підтримати військових Збройних сил України у Миколаєві. Натомість Стінг заявив, що більше не дасть жодного концерту для російських олігархів, а Шевченківська премія оголосила імена лауреатів 2022 року.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну — усі останні новини
Вторгнення Росії. День чотирнадцятий. Онлайн
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області
На вулицях росіяни і чеченці. Життя у Гостомелі: розстріли, відсутність їжі, тепла і зв’язку
Жінка, яка любила квіти. Спогади про Ірину Цвілу. Вона загинула, боронячи Київщину у війні проти РФ
Чому НАТО не закриває небо та як Україна протистоїть російській авіації та ракетам
Комунікаційниця, етнофотографка та співачка. Три історії жінок із Тероборони
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Платформи Суспільного працюють без перебоїв: сайт, радіо та соцмережі Telegram, Facebook, Instagram, Youtube, Viber, а також Twitter англійською мовою.