Шевченківська премія-2022: стали відомі імена лауреатів

Шевченківська премія-2022: стали відомі імена лауреатів

Шевченківська премія-2022: стали відомі імена лауреатів УНІАН

9 березня Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив переможців. Відповідний указ вийшов на сайті Президента України.

У номінації "Кіномистецтво" перемогла режисерка Катерина Горностай з фільмом "Стоп-Земля".

У номінації "Літературознавство і мистецтвознавство" переміг Григорій Грабович з циклом статей "Переосмислючи Павла Тичину – переосмислюючи український модернізм".

У номінації "Література" за роман "Доця" премію отримала Тамара Горіха Зерня

Стали відомі лауреати Шевченівської премії-2022

"Доця", Тамара Горіха Зерня

У номінації "Візуальне мистецтво" премію отримав митець Микита Кадан з персональною виставкою "Камінь б’є камінь" та Тіберій Сільваші за інсталяцію "Крила".

Шевченківська премія-2022: стали відомі імена лауреатівФото: Збруч

Інсталяція "Крила" Тіберія Сільваші

У номінації "Журналістика, публіцистика" переміг Микола Рябчук за книгу "Лексикон націоналіста та інші есеї".

Шевченківська премія-2022: стали відомі імена лауреатів

Книга "Лексикон націоналіста та інші есеї" Миколи Рябчука

У номінації "Театральне мистецтво" премію отримала Тамара Трунова, Наталка Ворожбит, Юрій Ларіонов, Андрій Ісаєнко та Валерія Ходос за виставу "Погані дороги" Київського академічного театру драмі і комедії на лівому березі Дніпра.

Шевченківська премія-2022: стали відомі імена лауреатів

Вистава "Погані дороги"

Що відомо про Шевченківську премію

Шевченківська премія — найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Премію вручають із 1961 року до Дня народження Тараса Шевченка (9 березня).

Конкурс премії складається з трьох турів, на кожному етапі списки номінантів скорочуються. У третьому турі визначаються переможці, яких оголошують 9 березня. Розмір премії в 2022 році становить 397 тисяч гривень.

Премія має сім номінацій: література, музичне мистецтво, театральне мистецтво, кіномистецтво, візуальне мистецтво, публіцистика та журналістика, літературознавство та мистецтвознавство.

У 2019 – 2020 році премію "перезавантажили": оновився склад комітету, критерії відбору лауреатів, змінився дизайн нагороди. Шефредактор телебачення Суспільного Юрій Макаров став головою комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Шевченківська премія отримала нагороду світової дизайн-премії Red Dot Award. Це перша премія за бренд, отримана Україною. І це перша в світі культурна інституція, що отримала нагороду за бренд.

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад