Об'єкти ЧАЕС не контролюються, на ЗАЕС — 400 росіян

Об'єкти ЧАЕС не контролюються, на ЗАЕС — 400 росіян

Важливо
Об'єкти ЧАЕС не контролюються, на ЗАЕС — 400 росіян
Фото: Associated Press

Співробітники Чорнобильської АЕС 15-й день поспіль перебувають у заручниках. Рівень радіації у зоні невідомий. На Запорізькій АЕС (в Енергодарі) водночас перебуває 400 російських військових, співробітники станції продовжують працювати.

Про це Суспільному повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.

(На Запорізькій АЕС вже п’ятий день люди в заручниках. Я насправді пишаюся, що вони тримаються і працюють. Підтримують належну роботу. Це фізично і психологічно дуже складно. Зараз перебуває близько 400 військових постійно на станції. Плюс важка техніка. Тому безумовно, це дуже складні умови. Але люди тримаються. На сьогодні там є ще багато мін, які не розірвалися. На ЧАЕС — одна зміна, яка була там (під час захоплення 24 лютого) і лишається. Люди тримаються. Питання в тому, що втрачено зв’язок з даними моніторингу на Чорнобильській АЕС. По факту ми не знаємо, що там зараз є. Який рівень радіації", — розповів Галущенко.

Читайте також: Чорнобильська АЕС знеструмлена. Чим це загрожує

Галущенко додав, що наразі питання закриття неба над Україною для російської авіації стоїть для того, аби весь світ почувався безпечно.

Читайте також: Чому НАТО не закриває небо та як Україна протистоїть російській авіації та ракетам

Що відомо

  • Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) 9 березня заявило, що більше не отримує даних від системи моніторингу ядерних матеріалів на Чорнобильській АЕС.
  • Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що готовий поїхати на Чорнобильську атомну електростанцію, щоб переконатися у дотриманні правил безпеки сторонами.
  • Мер Славутича Юрій Фомічев повідомив, що персонал Чорнобильської атомної електростанції 11 день працює без можливості змінитися та повернутися у місто Славутич до своїх рідних.
  • Уночі 4 березня у результаті обстрілів з боку російських військ на Запорізькій АЕС спалахнула пожежа. Згодом її вдалося ліквідувати.
Війна — усі останні новини
На початок