Тест: чемпіонат 1

Тест: чемпіонат 1

Росію офіційно виключили з плей-оф відбору на ЧС-2022 з футболу: рішення ФІФА

Росію офіційно виключили з плей-оф відбору на ЧС-2022 з футболу: рішення ФІФА

Росію офіційно виключили з плей-оф відбору на ЧС-2022 з футболу: рішення ФІФА
Фото: РФС

Польща автоматично пройшла далі.

Збірна Росії з футболу остаточно вибула з числа претендентів на вихід на чемпіонат світу-2022, цю команду виключено з числа учасників плей-оф. Відповідне рішення ухвалила ФІФА.

Це рішення продиктоване попереднім рішенням ФІФА та УЄФА, відповідно до якого усі російські команди відсторонені від змагань через вторгнення країни в Україну.

Зважаючи на дискваліфікацію Росії, Організаційний комітет ФІФА вирішив, що Польща (мала бути суперником росіян) автоматично виходить у фінал плей-оф відбору на чемпіонат світу-2022. У фіналі відбору Польща зіграє проти переможниці матчу між Швецією та Чехією.

"ФІФА покарала Росію позбавленням права на участь. І це дуже добре! Російський футбол також має нести відповідальність за війну в Україні. Нульова толерантність до країни, яка жорстоко вбиває цивільних... А ми показали, що футбольна солідарність має сенс! І далі підтримуємо Україну", - відреагував на рішення президент польського футбольного союзу Цезарій Кулеча.

Після повномасштабного вторгнення Росії в України усі ймовірні суперники росіян у плей-оф відбору на ЧС-2022 відмовилися грати проти цієї збірної. Спершу це зробила Польща, тоді до неї приєдналися Швеція та Чехія.

І попри рішення ФІФА про відсторонення усіх команд з Росії, офіційного рішення щодо матчів плей-оф відбору на ЧС-2022 не було.

Читайте також: Шотландія - Україна: ФІФА оголосила нову дату для перенесеного матчу плей-оф відбору на ЧС-2022

Що відомо

На початок