Тест: чемпіонат 1
Тест: чемпіонат 1
Сотням трудових мігрантів, які працювали на ЧС-2022 з футболу в Катарі, загрожує депортація: з чим це пов'язано

Сотням трудових мігрантів, які працювали на ЧС-2022 з футболу в Катарі, загрожує депортація: з чим це пов'язано

Сотням трудових мігрантів, які працювали на ЧС-2022 з футболу в Катарі, загрожує депортація: з чим це пов'язано
AP Photo/Pavel Golovkin

Робітники скаржаться на невиплачену зарплату й дострокове звільнення та виходять на протести.

Близько 400 трудовим мігрантам, які працювали на чоловічому чемпіонаті світу-2022 з футболу в Катарі, загрожує депортація. Про це повідомляє The Telegraph.

За інформацією видання, із працівниками, які були охоронцями під час мундіалю, було достроково розірвано договори. Це сталося на два місяці раніше, ніж було передбачено контрактом. Робітники стверджують, що їх залишили без зарплатні за три місяці, а також обіцяних бонусів та місця проживання.

Мова про мігрантів з Південно-Східної Азії, Африки та Середнього Сходу, яких наймали на роботу катарські Stark Security Services та Festival Global Management. Компанії наразі цю ситуацію не коментують.

Угоди були розраховані на шестимісячне працевлаштування (до лютого 2023 року). Проте в грудні 2022-го охоронцям запропонували підписати декларацію про відмову від зарплатні й місця проживання, яке надавали компанії, та натомість отримати компенсацію (1700 ріалів, або 17 тис. грн). Кілька сотень погодилися.

Через масове звільнення та невиплачені кошти після турніру близько тисячі робітників влаштували протести в Досі. Зокрема, мігранти повернулися до своїх місць проживання, які їм виділили на час роботи на чемпіонаті, та відмовлялися покидати їх поки їм не заплатять за працю.

Протестувальники найняли адвокатів, щоб подати до суду на роботодавців, утім, намір не дав результатів.

З грудня масовість демонстрації зменшилася вдесятеро: на протесті залишається близько 100 людей. Проте ще 400 вийшли на акцію вже біля офісу однієї з компаній – Festival Global Management. Частину з них затримала поліція. За свідченнями очевидців, їх відвели додому й змусили пакувати речі, погрожуючи депортацією.

За системою "кафала", для легального перебування в країні трудові мігранти зобов'язані мати працедавця-спонсора, який також контролює їхній візовий статус.

Читайте також: Уперше в історії футболу суддя показала "білу карточку" під час матчу: що вона означає

Що відомо

  • Звинувачення в експлуатації трудових мігрантів стали однією з головних причин для критики організаторів чемпіонату. За інформацією The Guardian, кількість смертей серед робітників-мігрантів, які працювали над створенням спортивних об'єктів та інфраструктури для ЧС-2022, може сягати шести тисяч. У Катарі ці цифри заперечують.
  • У грудні 2022 року колишню віцепрезидентку Європарламенту Єву Кайлі, яка, зокрема, відповідала за контроль за ситуацією на ринку праці Катару, звинуватили в корупції, відмиванні грошей та участі в кримінальній організації.
  • Згідно з розслідуванням The Telegraph, у підготовку мундіалю інвестував "Талібан".
  • Напередодні ЧС-2022 колишній президент ФІФА Зепп Блаттер заявив, що дати Катару право на проведення мундіалю було "помилкою".
Читайте також: УЄФА продовжить відсторонення Росії та позбавить Казань Суперкубка УЄФА 2023 року
На початок