За понад тиждень повномасштабної війни Росії проти України в територіальну оборону записались понад 100 тисяч людей. У військкоматі Івано-Франківська поки що не беруть нових охочих, розповідає Анатолій, який прийшов навчатись у підрозділ добровольчої тероборони. Кажуть, охочих наразі достатньо.
Суспільне провело день із добровольцями Територіальної оборони на Франківщині.

"Чекаю, що зміниться. Я і у військкомат ходив, і на територіальну оборону ходив, поки воно все зайнято. Ясно, що штатний резерв доукомплектовується. Якщо так і далі буде, то я з колегами домовився, що ми збираємось на територіальну оборону Києва, Харкова, підписуємо контракт куди просто потрібно, бо там хлопці не можуть просто сидіти місяцями", — каже Анатолій.

Читайте також: "У мене власні рахунки з цими людьми". Колишні політв'язні Кремля воюють проти Росії


Не може потрапити у свою бригаду, яка наразі перебуває у Києві, 22-річний артилерист Руслан:
"Я прийшов боронити Франківськ. Я виховувався людиною, яка служила в УПА. Дідусь мене вчив, що треба захищати, бути патріотом своєї землі й немає сенсу їхати за кордон чи кудись тікати. Який сенс, якщо ти на своїй землі? Хочеш миру — берися до зброї!".

Щодня на навчання приходить близько 40 людей. Серед них є й переселенці з міст України, де тривають бої. Херсонець Андрій Коваленко евакуював сім'ю в безпечне місце на заході, а сам приїхав сюди, щоб навчати новобранців.
"Я учасник АТО і ООС, у мене протез, тому не беруть нікуди, я записався сюди поки. Хлопці повинні навчитись перш за все, як діяти зі зброєю в бойових ситуаціях", — говорить Андрій.

З першого дня війни волонтерити й організовувати вишколи для тероборони прийшла студентка військової кафедри з позивним "Афіна".
"Якщо не ми — то хто? Зараз немає в нас розкоші боятися, бути незібраним. Треба тотально мобілізуватися", — каже дівчина.

Читайте також: Комунікаційниця, етнофотографка та співачка. Три історії жінок із Тероборони


З ранку до вечора на навчаннях проводять тренування для новачків, а після — відправляють на патрулювання міста.


Читайте також
Вторгнення Росії в Україну. День 11. Онлайн
Втомлені, але не зломлені. Як українці облаштовують укриття і підтримують силу духу
"Шкода, що нас так пізно згуртувала така подія, як війна". Волонтери Івано-Франківська
Укриття в Україні: де шукати. Інтерактивні карти та пункти надання допомоги