НАК "Нафтогаз України" закликає наслідувати приклад компаній світу про вихід із російських газовидобувних проєктів. "Велика четвірка" нафтосервісних компаній – Schlumberger, Weatherford, Halliburton, Baker Hughes – ще про це не заявили.
Про це ідеться на сайті "Нафтогаз України".
"Вихід міжнародних компаній із російських проєктів значно послабить технологічний потенціал російської нафтогазовидобувної галузі. Разом із фінансовими, трейдинговими та іншими санкціями, які вже застосовують уряди і окремі компанії різних країн, це послабить домінуюче становище країни-агресора на європейському газовому ринку. А це критично важливо не лише для захисту України, проти якої Росія розв’язала безпрецедентну відкриту війну, а й для безпеки всієї Європи", – ідеться у заяві компанії.
Зазначається, природний газ є одним із головних видів зброї у війні, яку розв’язала Росія проти України, тому не можна допустити подальшого зміцнення цієї зброї.
"Ми вдячні світовій спільноті, яка нарешті поставила крапку на Північному потоці-2. Ми також підтримуємо швидку і єдино вірну реакцію BP, Shell, Equinor, Exxon, TotalEnergies, які висловили свою підтримку Україні і у відповідь на нічим не виправдану агресію Росії згортають свої енергетичні проєкти в цій країні", – зазначив директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко.
Він переконаний, що цим самим шляхом мають піти всі інші міжнародні компанії, задіяні в нафтогазових проєктах Росії і які поділяють цивілізовані європейські цінності.
Вторгнення Росії в Україну — останні новини.
Що відомо
- За даними CNN, Росія найближчими днями планує відправити в Україну ще близько тисячі найманців та посилити інтенсивність наступальних операцій.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що саміт НАТО 4 березня був слабким, а сам Альянс фактично дав "зелене світло" для подальших обстрілів з боку РФ, оскільки відмовився закривати небо надо Україною для російської авіації.
- Міжнародну петицію до НАТО щодо запровадження безполітної зони вже підписали мільйон людей. Для цивільної авіації повітряний простір України закритий від самого початку війни. Ідеться про закриття неба над Україною для російської військової авіації. No-Fly Zone над Україною, або Закрите небо для російської авіації над Україною означатиме, що військові сили – в цьому випадку НАТО – бо до нього звертається Україна, – повинні будуть патрулювати повітряний простір над Україною і повинні будуть збивати літаки чи гелікоптери-порушники.
- 3 березня Володимир Зеленський провів інтерв’ю з іноземними ЗМІ. Під час нього він заявив, що агресія Росії не обмежиться Україною, закликав запровадити в українському небі безполітну зону, а також передати ВПС України військові літаки.
- Росія використовує повітряно-космічні сили для атак українських міст та населених пунктів, тому питання щодо закриття неба над Україною треба вирішити за декілька днів, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не вводитиме літаки чи війська на територію України.
Читайте також
"Залізна завіса вже опустилася". Які компанії йдуть з Росії через її напад на Україну
Вторгнення РФ в Україну. Десятий день. Онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас