На Кіровоградщину приїхали понад три тисячі людей з інших областей

На Кіровоградщину приїхали понад три тисячі людей з інших областей

На Кіровоградщину приїхали понад три тисячі людей з інших областей
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницький приїхали 300 людей, 200 з них живуть у готелі "Турист" і дитячих садках, 100 – у двох гуртожитках педагогічного університету. Про це розповіла радниця голови обладміністрації з питань внутрішньо переміщених осіб Валентина Кулачко. Суспільне поспілкувалися з переселенцями та дізнавалися про умови проживання.

У Кіровоградську область приїхали більше трьох тисяч людей з Донецької, Одеської, Харківської і Херсонської областей.

Як живуть переселенці у гуртожитку педагогічного університету?

Жительку Харкова Наталію Мисліцьку нині поселили в гуртожиток №4 Центральноукраїнського державного педагогічного університету. Приїхала в Кропивницький, адже народилася тут. "Коли почалось бомбардування, все почало вибухати. Пішли російські танки. Спасибі нашим військовим, вони зупинили. Але загинули мирні люди. Блок-пост встановили прямо біля під’їзду, дуже страшно. Ми з дітьми і онуками не змогли вранці виїхати, бо було дуже багато людей, закриті дороги, у всіх паніка. Діставались сюди 18 годин, тому що це центр все-таки. Як стояли, так і поїхали, нічого не брали. Лише паспорт".

Читайте також: Міський голова Андрій Райкович закликав кропивничан приносити теплі речі.

Жителька Харкова Анна Манжос 24 лютого прокинулась від обстрілів о п’ятій ранку. "Було бомбардування, в районі впала бомба. Дитина підскочила на ліжку. Це було жахливо. Приїхали сюди, бо тут родичі. Щойно ситуація стабілізується, хочемо повернутися додому".

Як і де у Кропивницькому розмістили переселенців
Мешканці гуртожитку перебирають речі, які принесли кропивничани для переселенців. Фото: Суспільне Кропивницький

Жителі з різних областей України почали заселятись в гуртожиток о першій ночі. "З Краматорська та Луганська приїхали 60 людей, з них 13 дітей. Деякі вже поїхали далі. Наразі щойно приїхали п'ять сімей з Харкова. Ми можемо заселити ще 60 людей", – сказала завідувачка гуртожитку №4 Наталія Бортневська.

Каже, частина людей приїхали тільки з документами і без речей. "Викладачі, декани, студенти, звичайні люди – всі везуть допомогу. Везуть продукти, одяг, подушки, різне".

Як і де у Кропивницькому розмістили переселенців
Їжа, яку принесли для переселенців. Фото: Суспільне Кропивницький

Завідувачка гуртожитку №3 Людмила Коноваленко каже, люди приносять матраци, одяг, постільну білизну, консервацію, чай, сік і дитячі іграшки. "Заселилося 48 людей, 13 з них дітей. Частина людей виселилась, але вночі будемо чекати знову. Гуртожиток розрахований на 460 людей, студенти зараз на дистанційному навчанні, але кімнати за ними числяться. Ще можу заселити 30 людей".

Читайте також

На початок