20 лютого о 12:00 в Івано-Франківську із площі Шептицького ветерани війни, матері загиблих героїв Небесної Сотні та військові вирушили ходою, що присвячена сьомій річниці завершення битви за Дебальцеве. Воїни несли плакат зі світлинами полеглих майданівців, а матері — портрети вбитих синів, передає кореспондентка Суспільного з місця події.

Мати полеглого у боях за Дебальцеве Андрія Прошака Наталія Семчук пригадує, якою людиною був її син.
"У ніч із 30 на 31 січня 2015 року вони (військові — ред.) їхали за пораненими, і, на жаль, мій Андрійко загинув у Дебальцевому. Йому було 24 роки. Він був дуже хоробрим хлопцем — нікого не боявся. Не раз навіть хлопці пригадують, скільки в нього було тієї сили, хоробрості", — розповідає Наталія Семчук.

Колони пройшли стометрівкою, вулицею Незалежності до Меморіального скверу. Йдучи, учасники ходи вигукували гасла "Слава Україні!", "Україна — понад усе!", "Пам'ятай, чужинець, тут господар — українець!".
Лозунги військових підхоплювали жителі міста, які також доєднувалися до ходи.

Учасник бою за Дебальцеве Роман Парцей каже, що зараз українцям потрібно бути сильними й не панікувати.
"Коли ми єдині, нас ніхто не подолає. На те, що зараз є російська агресія, я не зважаю — вони так ще більше нас озлоблюють. Хай буде навіть півмільйонна армія — не боїмося! Ми через це пекло вже пройшли", — говорить воїн.

Учасник Революції Гідності, голова Івано-Франківської обласної асоціації учасників та ветеранів АТО Мирослав Кріль пригадує події Майдану і мужність українських захисників.
Читайте також: "Герої не вмирають, якщо про них пам'ятати". В Івано-Франківську стартував Забіг Гідності
"Важко згадувати це все, бо люди були мирні. Вони абсолютно очікували, що потраплять під перехресний вогонь спецпризначенців. Але, знаєте, там була така мужність, така рішучість в очах тих молодих хлопців, студентів і багатьох інших людей. Потім, коли вже завершився Майдан і ми вирушили воювати з російськими загарбниками, зрозуміли, що не маємо права якимось чином осквернити пам’ять про наших героїв", — каже Мирослав Кріль.


У Меморіальному сквері священники відправили панахиду за загиблими під час Революції Гідності та російсько-української війни.
Читайте також
- "Нескорений Майдан". В Івано-Франківську презентували фотовиставку, присвячену Революції Гідності
- "Моє життя тоді коштувало батарейки від шокера". Історія прикарпатського творця плакатів на Майдані
- Зі щитом і цимбалами: як прикарпатський музикант Петро Сказків боровся під час Революції Гідності
- Перед "Беркутом" на столітній трембіті: історія музиканта з Криворівні, який тричі був на Майдані
- "Страху не відчувалося". Учасник Революції Гідності Юрій Гошовський
- Останній ранок на Майдані. Ігор Ткачук
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!