В Івано-Франківську дружини військових провели мирний пікет за встановлення чітких термінів служби

В Івано-Франківську дружини військових провели мирний пікет за встановлення чітких термінів служби

У Франківську дружини бійців провели мирний пікет за встановлення чітких термінів служби
У Франківську дружини військових провели мирний пікет за встановлення чітких термінів служби. Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську 18 травня біля будівлі обласної військової адміністрації зібралися шість жінок. Вони тримали плакати з написами "Закон про терміни служби потрібен зараз" і вимагали від влади ухвалити чіткі строки перебування військових на фронті, повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

Такий захід у місті провели водинадцяте, розповіла учасниця пікету Мирослава Яворська. З її слів, під будівлю ОВА жінки приходять від жовтня 2023 року.

Мирний пікет за встановлення чітких термінів служби, Івано-Франківськ
Учасниця пікету за встановлення чітких термінів служби Мирослава Яворська. Івано-Франківськ, 18 травня. Суспільне Івано-Франківськ

"Дуже сумно дивитися, що я майже без підтримки тут перебуваю. Бо пів року нашої боротьби й розмов із суспільством, розмов з депутатами, розмов з нашим керівництвом різного рівня призвели просто до суспільного "пшику". Закон про мобілізацію ухвалили, а закон про терміни служби — ні", — каже Мирослава Яворська.

Зі слів жінки, учасниці мирного пікету закликають повернути їхніх чоловіків, синів та рідних, які понад два роки боронять українські землі. Чоловік Мирослави Яворської на фронті перебуває майже два роки.

"Два роки без надії. Тобто ти не знаєш, коли прийде твій чоловік, скільки йому ще там служити, як ти маєш жити — немає ніякої чіткості. Я розумію, що країну потрібно захищати, але мають бути якісь чіткі правила, за якими ми можемо жити. Кожна людина, яка перебуває в окопі, розуміла б і мала б більшу мотивацію, що їй потрібно відслужити певну кількість місяців, і вона повернеться, а замість неї підуть воювати інші", — говорить Мирослава Яворська.

У Франківську дружини військових провели мирний пікет за встановлення чітких термінів служби
Дружина військового з донькою на мирному пікеті за встановлення чітких термінів служби. Івано-Франківськ, 18 травня. Суспільне Івано-Франківськ

Речник поліції в Івано-Франківській області Андрій Яцків повідомив Суспільному, що під час заходу порушень не зафіксували.

Петицію про встановлення терміну служби для військовослужбовців під час дії воєнного стану на сайті президента України зареєстрували 12 квітня 2024 року. Вона зібрала понад 26 280 голосів і зараз — на розгляді у Зеленського.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок