Рада планує змінити процедуру запровадження карантину. Що пропонують

Рада планує змінити процедуру запровадження карантину. Що пропонують

Оновлено
Рада планує змінити процедуру запровадження карантину. Що пропонують
ОДА Дніпропетровської області

Верховна рада проголосувала у першому читанні за внесення змін до деяких законів щодо врегулювання питання запровадження карантину (№6508). Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

"За" проголосували 246 нардепів.

Йдеться про покращення взаємодії органів державної влади в умовах глобальних викликів, пандемій та епідемій, сказав, доповідаючи законопроєкт, голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький. Спочатку планувалося, що якщо карантинні обмеження стосуватимуться більш як шести регіонів, уряду буде потрібно узгодження Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Але профільний комітет ВР цю норму виключив до голосування.

Проєктом закону пропонується внести зміни до статті 29 Закону № 1645, якими, зокрема, передбачити, що:

  • карантин встановлюється на строк, що не перевищує двох місяців і може бути подовжений у разі несприятливої епідемічної ситуації;
  • у рішенні про встановлення карантину зазначаються: відомості про інфекційну хворобу, з метою протидії поширенню якої запроваджується карантин; територія, на якій запроваджено карантин; перелік профілактичних, протиепідемічних та інших заходів; перелік суб’єктів, на яких покладається здійснення контролю за виконанням протиепідемічних, профілактичних та інших заходів;
  • протиепідемічні заходи можуть включати: особливі умови і режим пересування населення та господарської діяльності; підстави та порядок обов’язкової самоізоляції, перебування особи в обсервації, госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів); особливі умови в’їзду та виїзду з території, на якій запроваджено карантин; особливі умови і режим здійснення пасажирських перевезень; особливі умови і режим перетину кордону іноземцями та особами без громадянства; особливі умови і режим відвідування закладів освіти; інші заходи визначені законом.

"Під час розгляду документу на засіданні Комітету ми доповнили його наступною нормою: карантинні обмеження, які були прийняті до набуття чинності законопроєкту № 6508, продовжують діяти до приведення їх у відповідність до цього Закону, але не більше 3 місяців з дня, коли закон набуде чинності", — зазначив Радуцький після ухвалення документа у першому читанні.

Що відомо

  • Верховна рада ратифікувала Угоду між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом і його державами-членами, з іншої сторони, про спільний авіаційний простір. "За" поголосували 311 народних депутатів.
  • Верховна рада у четвер, 17 лютого, ратифікувала Фінансову угоду про "Міський громадський транспорт України ІІ" між Україною та Європейським інвестиційним банком. "За" проголосували 298 депутатів.
  • Верховна рада проголосувала у повторному першому читанні за внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення надання медичної допомоги. "За" проголосував 241 нардеп.

Читайте також

Рада продовжила угоду з Нідерландами щодо розслідування катастрофи рейсу MH17

Антитероризм та походження товарів. Рада підтримала вихід з угод СНД

Рада попередньо підтримала розблокування запуску "суду у смартфоні"

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок