Перейти до основного змісту
Поляки стримують заробітчан від повернення до України в часи карантину — експерт

Поляки стримують заробітчан від повернення до України в часи карантину — експерт

Поляки стримують заробітчан від повернення до України в часи карантину — експерт
. panorama.if.ua

Аналітичний департамент компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, Гданськ, повідомляє, що близько 4% українців, які працюють у Польщі, залишили країну від моменту оголошення закриття українсько-польського кордону. Здебільшого виїжджали трудові мігранти, у яких закінчується робоча віза, або ті, хто працював по безвізу, маючи дозвіл на роботу. Люди вирішили не працювати нелегально, щоб пізніше не отримати штамп про депортацію, коли закінчиться термін легального перебування.

Чи правдива ця цифра, яка зараз ситуація із заробітчанами та чи варто їм повертатися до України, в ефірі Українського радіо розповів президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

За його словами, з 16 березня в Україні не функціонують візові центри — повністю зупинена можливість отримувати документи, робочі візи, які дозволять українцям працевлаштуватися за кордоном. Люди, які вже працюють та перебувають за кордоном, приїжджають до конкретних роботодавців, які на місці виконують розпорядження місцевих органів влади.

Люди, які працюють у галузях, пов’язаних зі спілкуванням з людьми, перейшли на карантин і перебувають у тих самих умовах, що й місцеві мешканці. У Польщі люди на карантині отримують такі ж зарплати як тоді, коли вони ходили на роботу. Люди на виробництвах, що безпосередньо не пов’язані з великою кількістю людей, працюють так само, як і працювали до цього, намагаючись максимально убезпечити себе, використовуючи маски тощо.

Воскобойник не погодився з оцінкою у 4%, бо ця цифра стосуються лише однієї компанії, яка намагається екстраполювати дані на всіх українських трудових мігрантів, які перебувають у Польщі. Навіть польський уряд не розуміє, скільки українців перебувають на теренах Польщі та працюють там, бо до 60% людей, які виїздять за кордон, працюють неофіційно або напівлегально.

Насправді ж більшість компаній робить усе, щоб українці не поверталися до України, бо Польщі потрібні робочі руки. Усі українці, які працювали та працюють зараз офіційно, користуються всіма правами, які надає місцева влада місцевим робітникам.

Також Польща заявила: якщо хтось з людей, які навіть не сплачували податки, захворіють, то польський уряд робитиме максимум для їх лікування та забезпечення належного рівня життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шлях додому. Як повертаються українці, що "застрягли" за кордоном

Що відомо

Топ дня

Вибір редакції

На початок