З бюджету Вінницької обласної ради виділили 3 мільйони на підтримку тероборони

З бюджету Вінницької обласної ради виділили 3 мільйони на підтримку тероборони

З бюджету Вінницької обласної ради виділили 3 мільйони на підтримку тероборони
Фото: Суспільне

На забезпечення підрозділів територіальної оборони виділили 3 мільйони гривень. Таке рішення прийняли 15 лютого на позачерговій сесії Вінницької обласної ради. За проголосували 66 депутатів, з усіх присутніх.

За словами командира бригади тероборони Юрія Парадюка, виділені кошти з бюджету Вінницької обласної ради підуть на облаштування кімнат збереження зброї та режимно-секретних органів у військовій частині.

"Якщо подивитися на ті приміщення, які роками стояли, то можна побачити, що в них немає вікон, системи захисту в кімнатах для зберігання зброї. Це важливо, але Цих коштів буде замало", — говорить депутат ОР Андрій Гижко.

Всього до кінця року для забезпечення підрозділів територіальної оборони потрібно 29 мільйонів гривень, додав Парадюк. Відтак, за потреби питання фінансування комплексної оборонно-правоохоронної програми Вінниччини на 2021-2025 роки можуть винести і на наступну сесію ОР.

Читайте також: Хто може вступити до тероборони, куди звертатися та чи буде фінансове забезпечення. Коментує юристка

На питання, чи будуть виділені додаткові кошти, голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов зазначив, "Усі територіальні громади Вінниччини сьогодні скликали позачергові сесії, щодо виділення коштів для забезпечення підрозділів територіальної оборони".

Відповідне питання голови територіальних громад області обговорять 16 лютого об 11:00, на засіданнні Кординаційної ради.

Що відомо

  • В Україні з 4 лютого запрацював Call-центр Командування Сил територіальної оборони Збройних сил України. Зокрема, у ньому можна дізнатися про те, як потрапити на військову службу.
  • 3 лютого міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що Сили територіальної оборони розгортатимуться в три етапи. До кінця лютого планується завершити формування штату тероборони з 10 тисяч людей.
  • Станом на кінець січня територіальна оборона у прикордонних областях України сформована на 70%, відтак ці підрозділи вже здатні виконувати поставлені задачі.
  • 16 липня Верховна рада ухвалила проєкти законів № 5557 Про основи національного спротиву та № 5558 щодо збільшення чисельності Збройних сил України.
  • Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що до територіальної оборони у першу чергу набиратимуть громадян із досвідом військової служби.

Читайте також

"Треба включатися всім". Як розгортають тероборону та що не так у законі про "нацспротив"

Рада дозволила теробороні використовувати стрілецьку зброю

На початок