Ветеран – це потенціал для громади. Про ветеранський центр "Поруч" у Краматорську

Ветеран – це потенціал для громади. Про ветеранський центр "Поруч" у Краматорську

Ветеран – це потенціал для громади. Про ветеранський центр "Поруч" у Краматорську
У Краматорську працює Центр ветеранів АТО та їх родин "Поруч", фото: Суспільне Донбас

З 2016 року у Краматорську працює Центр ветеранів АТО та їх сімей "Поруч". Його відкрили ветерани, які живуть на Донеччині, аби підтримати один одного у мирному житті.

Про це Суспільному розказав ветеран російсько-української війни, медіакоординатор Центу ветеранів АТО та їх сімей "Поруч" Роман Балабойко.

Ідея створення Центру виникла у військовослужбовців, які до війни проживали на окупованих територіях Донеччини та демобілізувалися.

"Після демобілізації виявилось, що нам нема куди повертатись, бо рідний дім залишився на окупованій території. Багато ветеранів залишились у звільнених містах Донеччини, зокрема у Краматорську, та почали спілкуватись аби підтримати один одного", – згадує Роман.

Роман Балабойко, ветеран АТО та співробітник Центру "Поруч"
Роман Балабойко, ветеран АТО та співробітник Центру "Поруч". фото: Суспільне Донбас

Так у ветеранській спільноті Краматорська виникла ідея створити центр, який би допомагав ветеранам повернутись до мирного життя. Першим проєктом Центру став "Ветеранів – до влади". Його мета була інтегрувати ветеранів до органів місцевого самоврядування.

"Ми проводили навчання для ветеранів, аби вони могли йти працювати в органи місцевого самоврядування та державної влади. У своїй більшості ветерани це люди з нульовою терпимістю до корупції, бо вони воювали за ідею України, яка буде не гіршою, а може й кращою за Європейські країни", – розказав Роман.

Команда Центру відзначає День Соборності України
Команда Центру відзначає День Соборності України. фото: Центр ветеранів АТО та їх сімей "Проуч"

Сьогодні Центр працює не лише з ветеранами АТО та ООС, але й з членами родин ветеранів, загиблих та жителями громади. Тут можна отримати безоплатну юридичну, психологічну допомогу. Ті хто хоче розпочати власну справу можуть стати слухачами відповідних курсів та отримати менторську підтримку.

"Напрямок "Ветеран – бізнес" ми відкрили у 2018 році. Тут ми допомагаємо хлопцям створити корпоративи для співпраці у ветеранському середовищі. Аби вони співпрацювали у різних секторах економіки", – Балабойко.

За його словами, головна мета Центру – це створення позитивного образу ветерана. Щоб люди розуміли, що ветеран – це не людина, яка постійно бігає та виклянчує пільги. Ветерани, в першу чергу, це потенціал, люди активні, які відстоюють інтереси громади, розвивають її, роблять свій бізнес та створюють нові робочі місця.

Похід ветеранів АТО у Карпати у жовтні 2021 року
Похід ветеранів АТО у Карпати у жовтні 2021 року. фото: Центр ветеранів АТО та їх сімей "Проуч"

Центр ветеранів "Поруч" один з небагатьох закладів в Україні, який для психологічної реабілітації ветеранів проводить андріналінотерапію.

"Позитивний викид адреналіну – це практика армії США. В Україні таких практик дуже мало. Ми у жовтні 2021 році організували похід у Карпати. А вже цією весною плануємо сплав на байдарках Дінцем для ветеранів та їх дружин", – розказав Роман Балабойко.

Окрім допомоги або знань у Центрі можна випити смачної кави, бо тут працює кав'ярня з однойменною назвою. Тут пропонують 15 сортів кави, під кожен свій помол та обсмаження. Також можна придбати кавові зерна, для ветеранів діють знижки.

У Кав'ярні "Поруч" можна спробувати 15 сортів кави
У Кав'ярні "Поруч" можна спробувати 15 сортів кави. фото: Суспільне Донбас

Як розказав Роман Балабойко, ідея кав'ярні з'явилась ще у 2016 році у Володимира Бабича, заступника голови громадської організації "Союз ветеранів АТО Донбасу". Реалізувати її вдалось у 2019 році, коли центр отримав нове приміщення.

"Кав'ярня "Поруч" забезпечує стабільну роботу Центру у міжпроєктний період, коли немає грантових коштів. Кав'ярня віддає 75% свого прибутку", – каже Роман.

Кава та солодощі, які продають у кав'ярні це теж продукти, які виготовляють ветерани з різних регіонів України.

У Центрі ветерани АТО та ООС можуть безкоштовно відвідувати тренажерну залу
У Центрі ветерани АТО та ООС можуть безкоштовно відвідувати тренажерну залу. фото: Центр ветеранів АТО та їх сімей "Проуч"

Також у Ценрі діють мовні курси з англійської та української як для дітей, так і для дорослих працює тренажерна зала, проходять кінопокази, різноманітні тренінги та майстер-класи для саморозвитку. Відвідати їх можуть всі охочі.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди