10-20 лютого українська армія проведе планові навчання “Українська заметіль”, які пройдуть у різних регіонах держави паралельно із заявленими Росією та Білоруссю спільними навчаннями “Союзна рішучість-2022”. Про це в ефірі одного із телеканалів повідомив міністр оборони Олексій Рєзніков.
Чому важливо проводити військові навчання вздовж кордонів України та яке озброєння є в нашої армії на сьогодні, Українському радіо розповіли полковник запасу, учасник миротворчих місій в Іраку та Косово Сергій Грабський та військовий експерт Олег Жданов.
“Проведення таких навчань саме в цей період часу, коли ми маємо непевну ситуацію на кордонах є абсолютно правильним та логічним кроком. Вони мають на меті не тільки перевірити готовність наших підрозділів, а також показати налагодженість і вміння використовувати нову техніку та озброєння. Також, якщо звернути увагу на географію проведення навчань, то вони проходять фактично по всій лінії потенційного зіткнення, починаючи від білоруського кордону і закінчуючи Одесою. Такі навчання дуже важливі, адже агресор сконцентрував свої війська на всій протяжності нашого кордону і одночасне проведення таких навчань показує скоординованість наших дій та показує противнику, наскільки ми готові. Адже ми й справді готові захищатися всіма наявними силами та засобами. Ми Росію не боїмося”, — зазначив Сергій Грабський.
Експерт додав, що у води Чорного моря додатково зайшли шість десантних кораблів Росії і цю новину не можна ігнорувати.
“Не варто говорити, що вони не становлять жодної загрози, проте до цього треба ставитися спокійно. Шість кораблів - це додаткова бригада, яка може переміститися у разі планування умовного десанту проти нашої території. Це всього на всього п'ять тисяч осіб і наші ВМС разом з сухопутними військами готові відбити будь-який десант. Тому так, ці кораблі становлять загрозу, проте вона не є критичною і ми з нею безумовно впораємося”, — розповів він.
За словами Грабського, швидкість освоєння нового озброєння залежить, насамперед від його типу. Так, якщо говорити про гранатомети, то тут потрібно десь до трьох днів, можливо тиждень. Для “джавелінів” — до пари тижнів, оскільки це складна техніка.
Що стосується "Байрактарів", то ця техніка потребує значно більшого часу на підготовку операторів: від трьох місяців до півроку, залежно від того, чи йдеться про ударні дії, чи про розвідувальні.
Водночас військовий експерт Олег Жданов зазначив, що виклики перед Україною у військовій сфері ростуть, оскільки в лютому вперше під час великих військових навчань застосовуються ракетні війська.
“На територію Білорусі прибули підрозділи, оснащені ракетними комплексами “Іскандер-М”. Також чомусь ніхто не згадує, що в Росії є 19 полків комплексу “Тополь-М” — це міжконтинентальна балістична ракета, яка може нести головну частину та ту, що розділяється. В головній частині може бути від 10 до 14 окремих зарядів і кожний заряд - це окрема ціль. При тому, що постріли вони можуть здійснювати з будь-якої точки РФ, тому що дальність пуску таких комплексів складає до 16 тисяч км”, — розповів експерт.
За його словами, Україні немає чим відповісти на таку атаку.
"Якщо говорити про ракетну складову, то в нас немає жодного виду озброєння, яке могло б захистити Україну від ракетного удару. Щодо авіації, то в нас більш-менш готове ПВО, по сухопутному компоненту - чим більше ми отримуємо зброї, особливо протитанкової, тим більше наші шанси вирівнюються. Проте те, що стосується ракетних військ, то тут, на жаль, паритет на стороні Росії”, — наголосив Жданов.
Експерт також зазначив, що плани Росії стають все серйознішими і можуть стосуватися не лише української території.
“На територію Білорусі прибув начальник Генерального штабу ЗС РФ, генерал Герасімов. Це людина, яка є автором концепції гібридної війни нового типу. Він недарма туди прибув: думаю, з Білорусі вони будуть робити своєрідний балкон, який буде загрожувати і Варшаві, і Берліну. Там прямий напрямок для подальшого наступу. І введення ракетних військ на територію Білорусі, і намагання самопроголошеного президента Лукашенка змінити конституцію і розмістити ядерну зброю на території Білорусі — це дуже серйозна загроза. Польотний час ракет з Білорусі до будь-якої столиці європейської держави скорочується до десяти хвилин. І дуже добре, що європейці починають це розуміти”, — відзначив Жданов.
Що відомо
- З листопада 2021 року на кордоні України та Росії зосереджуються російські війська. За даними Києва та західних країн, чисельність підрозділів РФ сягає 100 тисяч. Крім того, Росія почала переміщувати війська в Білорусь для спільних військових навчань в цій країні, які мають відбутися 10-20 лютого.
- Російський посол в ЄС Володимир Чижов заявив, що його країна досі сподівається на дипломатичне розв’язання конфлікту з Україною.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що наразі ще зарано говорити про деескалацію ситуації навколо України. Він заявив, що ризик нападу Росії зростає, адже підготовка продовжується.
Читайте також
"Наша мета — уникнення війни в Європі". Шольц, Макрон і Дуда виступили із заявою про Україну
Нормандський формат та 1,2 млрд євро допомоги. Про що домовились Макрон із Зеленським
Інтенсифікація Мінських угод та вимоги Кремля. Про що говорили Путін з Макроном
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.