Медзаклади Івано-Франківщини майже на 60% заповнені хворими із COVID-19

Медзаклади Івано-Франківщини майже на 60% заповнені хворими із COVID-19

Медзаклади Івано-Франківщини майже на 60% заповнені хворими із COVID-19
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Медичні заклади на Івано-Франківщині, в яких медики лікують хворих на COVID-19, заповнені майже на 60%. Про це на брифінгу повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Дмитренко. З його слів, відсоток завантаженості ліжок в області зменшується, однак ситуація з COVID-19 досі залишається напруженою.

Зараз хворих на COVID-19 лікують у 28 медичних закладах, каже Ігор Дмитренко. В реанімаційних відділеннях перебувають 135 пацієнтів. Зі слів директора департаменту охорони здоров’я, усі вони — невакциновані.

"Відсоток завантаженості в області трохи зменшився. Попередньої доби (8 лютого — ред.) з лікарень виписалися 311 пацієнтів. Ситуація покращилася, але все одно залишається напруженою. Лікарі, бригади екстреної медичної допомоги працюють в посиленому режимі", — розповів Ігор Дмитренко.

Станом на 9 лютого в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні медики лікують 118 пацієнтів із діагнозом COVID-19. Заступник головного лікаря медзакладу Володимир Вовчук каже, що лікарня заповнена менш ніж на 40%. З його слів, 8 лютого у заклад госпіталізували дев'ятьох людей, 48 пацієнтів лікарі обстежили та вирішили не ушпиталювати, бо в них не діагностували пневмонії. Володимир Вовчук каже, що такі хворі можуть лікуватися вдома.

Медзаклади Івано-Франківщини майже на 60% заповнені хворими із COVID-19
ЦМКЛ менш ніж на 40% заповнена хворими. Фото: Суспільне Карпати

"Такого не було раніше. Всі, хто звертався, за невеличким винятком, потребували госпіталізації. Зараз хвороба протікає значно легше — без ускладнень, без пневмоній. Але тривога в людей є, вони бояться. Люди звертаються в лікарню, щоб не запустити недугу і правильно роблять", — розповів Володимир Вовчук.

Скоротився і час перебування хворих в лікарні, каже терапевтка центральної міської клінічної лікарні Лариса Кушнірик. Вона працює в урологічному відділенні, де зараз лікують хворих з коронавірусом. За її словами, під час попередньої хвилі пацієнта лікували від 14 днів до місяця, а зараз середній термін перебування хворого в медзакладі – 11 днів.

"Хвороба зараз протікає легше, але все одно є важкі хворі. У лікарню легких хворих не госпіталізовують. Фактично 95% пацієнтів — невакциновані. Дуже рідко пацієнти хворіють повторно", — каже Лариса Кушнірик.

Що відомо

Упродовж 8 лютого в області медики зафіксували 750 нових випадків COVID-19. Це — на 210 більше, ніж напередодні.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок