Люди, які отримали бустерне щеплення проти коронавірусної хвороби, не завжди можуть отримати відповідний COVID-сертифікат через некоректно внесені в електронну систему дані. Про це заявила заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.
За її словами, для правильно сформованого COVID-сертифіката на підставі бустерної дози потрібно ввести таку інформацію в електронну систему охорони здоров’я:
- кількість і порядковий номер вакцини — "1/1";
- причина вакцинації — "щеплення за станом здоров’я (планово)";
- етап вакцинації — "бустерна доза".
"Після старту вакцинальної кампанії з бустерного щеплення ми розробили інструкції для медичних працівників, які працюють із системою, та надіслали в усі заклади охорони здоров’я. Однак, можливо, не усім закладам ця інформація надійшла або не всі лікарі з нею встигли ознайомитися", — каже Карчевич.
На її думку, пацієнтам важливо знати, як треба вносити дані про бустерне COVID-щеплення, аби разом із лікарем звірити коректність введення даних у разі потреби.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Що відомо
- 6 січня 2022 року Міністерство охорони здоров'я погодило бустерне щеплення для всіх категорій населення від 18 років. Бажаний період введення бустерної дози становить від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення проти COVID-19.
- Після введення бустерної дози можна отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна в “Дії” з кінця січня 2022 року.
- З 19 січня термін дії COVID-сертифіката в Україні скоротили з 365 днів до 270 днів. Відтепер вакцинація бустерною дозою вакцини подовжуватиме дію COVID-сертифікату на 270 днів.
- За весь час в Україні проти COVID-19 вакцинували 15 458 482 людини. З них першу дозу отримали 15 458 480 людей, дві дози — 14 780 566 людей, додаткову дозу — 20 332 людини, бустерну дозу — 459 230 людей. Загалом здійснено 30 718 608 щеплень.
Читайте також
Бустерна доза для українців. Як додаткові щеплення запобігають черговій хвилі коронавірусу
Нежить, втома та головний біль. Як розпізнати "Омікрон"
Перші ліки проти COVID-19 в Україні: що необхідно знати про "Молнупіравір"
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!