Перейти до основного змісту
Двох зятів Назарбаєва звільнили з керівних посад казахських компаній

Двох зятів Назарбаєва звільнили з керівних посад казахських компаній

Двох зятів Назарбаєва звільнили з керівних посад казахських компаній
. inbusiness.kz

Двох зятів колишнього президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва звільнили з керівних посад у великих національних компаніях.

Про це повідомляється на сайті державного фонду "Самрук-Казина".

Так, були достроково припинені повноваження голови правління державної компанії "КазТрансОйл" Дімаша Досанова, який є чоловіком молодшої доньки колишнього лідера Казахстану Алії Назарбаєвої. Він обіймав цю посаду з 6 серпня 2016 року.

Також з посади зняли 58-річного голову правління "Національної компанії QazaqGaz" Кайрата Шаріпбаєва, якого називають чоловіком старшої доньки Назарбаєва Даріги. Правління компанії він очолив у листопаді 2020 року.

Читайте також: "Ми усі плутаємося у здогадках, що далі". Казахи — про протести в країні, Назарбаєва та ОДКБ

Причини їхнього звільнення не вказуються, але зазначається, що рішення про припинення їхніх повноважень були ухвалені "відповідно до поданих заяв".

Раніше на тлі масових протестів президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у терміновому зверненні до народу заявив, що очолить Раду безпеки країни Рада безпеки Казахстану була утворена у 2019 році, коли Нурсултан Назарбаєв оголосив про відставку з посади президента і передав цю посаду своєму наступникові Токаєву. Тоді ж Назарбаєв був призначений пожиттєвим главою цього органу. Рада безпеки, згідно з Конституцією країни, є дорадчим органом, який допомагає президенту Казахстану вирішувати питання оборони та національної безпеки.замість свого попередника Нурсултана Назарбаєва, який мав обіймати цю посаду довічно.

Що відомо

  • 15 січня у Казахстані звільнили з посади та одразу затримали заступника міністра енергетики Жумабая Карагаєва за підозрою у "необґрунтованому підвищенні цін на зріджений нафтовий газ" у Маніґстауській області.
  • У Казахстані 1 січня розпочалися протести, приводом до яких стало підвищення цін на газ. У ніч проти 5 січня вони переросли в сутички мітингарів і поліції, після чого в різних містах країни почалися погроми та захоплення будівель. У країні на тлі протестів заблокували роботу інтернету, а також припинили працювати банки.
  • Президент Казахстану звернувся до Ради колективної безпеки ОДКБ, до якої входять представники шести країн, зокрема Росії. 6 січня іноземні війська почали прибувати в Казахстан.
  • 7 січня у Казахстані оголосили "червоний рівень" терористичної небезпеки, а президент країни Касим-Жомарт Токаєв ініціював проведення саміту лідерів країн-учасниць Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).
  • У Казахстані станом на ранок 11 січня затримали майже 10 тисяч учасників протестів.
  • Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв оголосив про завершення основної місії ОДКБ та анонсував початок виведення сил 13 січня.
  • 11 січня у Казахстані призначили нового прем'єр-міністра. Ним став Аліхан Смаїлов.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок