"Насилля має припинитися": НАТО і США відреагували на події в Казахстані

"Насилля має припинитися": НАТО і США відреагували на події в Казахстані

Доповнено
"Насилля має припинитися": НАТО і США відреагували на події в Казахстані

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Альянс уважно спостерігає за подіями у Казахстані та сподівається на припинення насилля.

Про це він заявив за результатами позачергової наради НАТО 7 січня.

"НАТО уважно стежить за ситуацією в Казахстані. Ми шкодуємо за загибель людей", – сказав Столтенберг.

При цьому він зазначив, що не хоче спекулювати щодо того, як ситуація в Казахстані може вплинути на розрахунки Москви.

"Мій головний меседж про Казахстан: насилля має припинитися. Ми бачимо як багато життів вже втрачено. Потрібно поважати права людей", – заявив генсек НАТО.

Своєю чергою державний секретар США Ентоні Блінкен вважає, що влада Казахстану могла запобігти кровопролиттю та протестам в країні без залучення миротворчих сил Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).

"Мені здається, що казахська влада й уряд могли належним чином вирішити ситуацію з протестами. Зробити це, враховуючи права тих, хто протестує та водночас дотримуючись закону й порядку. Тому не дуже зрозуміло, чому в них виникла потреба у допомозі ззовні", – сказав він під час брифінгу.

За його словами, наразі влада США намагається розібратися в цій ситуації. Очільник Держдепу зауважив, що ситуації в Україні та Казахстані не слід порівнювати, але застеріг від того, що росіян може бути складно змусити піти.

"Один з уроків недавньої історії полягає в тому, що коли росіяни перебувають у вашому домі, іноді дуже важко змусити їх піти", – додав Блінкен.

Що відомо

  • У Казахстані з 1 січня тривають протести, приводом до яких стало збільшення цін на газ. У ніч проти 5 січня вони переросли в сутички мітингарів і поліції, після чого в різних містах країни почалися погроми та захоплення будівель. У країні на тлі протестів заблокували роботу інтернету, а також припинили працювати банки.
  • Станом на вечір 5 січня Міністерство внутрішніх справ Казахстану заявило про 317 постраждалих і вісьмох загиблих силовиків і військовослужбовців Національної гвардії. Місцеві видання повідомляють про випадки мародерства в Алмати. Офіційних даних про постраждалих серед протестувальників немає.
  • Президент Казахстану звернувся до Ради колективної безпеки ОДКБ, до якої входять представники шести країн, зокрема Росії. 6 січня іноземні війська почали прибувати в Казахстан.
  • 7 січня парламенти Таджикистану та Киргизії ухвалили рішення відправити свої війська у Казахстан.
  • 7 січня у Казахстані оголосили "червоний рівень" терористичної небезпеки. А президент країни Касим-Жомарт Токаєв наказав армії та правоохоронцям відкривати вогонь на ураження по протестувальниках.

Читайте також

"Червоний" рівень терзагрози та загибель протестувальників. Хроніка подій у Казахстані

Назарбаєв із родиною виїхав із Казахстану — ЗМІ

У НАТО заявили про загрозу військового конфлікту в Європі та готові вислухати Росію

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок