Перевершило IT-компанії та біткоїн. Шампанське назвали найвигіднішим активом 2021 року

Перевершило IT-компанії та біткоїн. Шампанське назвали найвигіднішим активом 2021 року

Перевершило IT-компанії та біткоїн. Шампанське назвали найвигіднішим активом 2021 року
. Unsplash

Елітне шампанське у 2021 році виявилося вигіднішим активом, ніж акції найбільших IT-компаній та криптовалюта, така як біткоїн. Деякі марки напоїв за рік подорожчали більш як на 80%.

Про це пише Reuters.

Так, згідно з "Індексом Бордо", який веде платформа LiveTrade, на шампанське припало 15 місць із 20-ти у рейтингу напоїв, що здорожчали найбільше. Зокрема, вартість вина Salon le Mesnil урожаю 2002 року зросла на більш ніж на 80% і коштує приблизно 15 700 доларів за пляшку. При цьому біткоїн виріс у ціні лише на 75%, а зростання індексу NYFANG+TM, яке враховує акції Amazon, Facebook, Google, Netflix і Tesla, виявилося приблизно вп'ятеро меншим, ніж подорожчання вина Salon le Mesnil.

А такі марки шампанського, як Krug 2000, Bollinger La Grande Année 2007, Cristal Rosé 2008 та Dom Pérignon P2 2002 виросли в ціні на 55% у порівнянні з 2020 роком, вино Krug 2002-го і 1996 років та Comtes de Champagne 2006 – на 70%.

Як зазначається, інтерес інвесторів до елітного вина пояснюється кількома факторами. На думку гендиректора LiveTrade Меттью О'Коннела, одним з них є низькі ключові ставки та великі накопичення, що утворилися у заможних людей за час карантину в різних країнах. За даними Reuters, цьогоріч на LiveTrade було укладено угод щодо реалізації 220 тисяч пляшок, що є рекордом для платформи. Середня вартість пляшки становила 308,50 доларів.

Водночас видання Financial Times повідомило, що марочні шампанські вина, такі як Dom Perignon та Krug, цього року подорожчали в середньому майже на 34% з огляду на інтерес інвесторів. На вартість напоїв вплинула також обмежена пропозиція після того, як торік Комітет Шампані вирішив скоротити виробництво ігристого вина через пандемію.

Що відомо

  • У лютому видання The Guardian повідомило, що продажі пива у британських пабах перебувають на найнижчому рівні з 1920-х років на тлі пандемії COVID-19.
  • У листопаді 2020 року у ресторанах Лондона заборонили замовляти алкоголь після їжі через пандемію.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок