США забороняють імпорт товарів з китайського регіону Синьцзян через порушення прав людини

США забороняють імпорт товарів з китайського регіону Синьцзян через порушення прав людини

США забороняють імпорт товарів з китайського регіону Синьцзян через порушення прав людини

Президент США Джо Байден 23 грудня підписав закон, яким у США заборонений імпорт товарів з китайського регіону Синьцзян, вироблених за допомогою примусової праці. Закон передбачає, що всі товари з цього регіону вважатимуться такими, що вироблені під примусом, якщо не буде доведено протилежне.

Про це повідомляє видання Reuters.

Повідомляється, що цей закон є одним з кроків до протидії політики КНР з дискримінації уйгурської мусульманської меншини в регіоні. Сполучені Штати вважають таку політику КНР геноцидом.

Закон передбачає припущення, що всі товари, вироблені в регіоні Синьцзян, є продуктом примусової праці, якщо не доведено зворотне. Регіон Синьцзян відомий тим, що уряд КНР створив там табори примусової праці, де працюють представники уйгурської та інших мусульманських меншин.

Водночас регіон Синьцзян є важливим виробником бавовни та матеріалів для вироблення сонячних батарей. Ці товари визначені законом як такі, до який в США потрібно ставитися з особливою обережністю.

У відповідь на підписання закону влада КНР заперечила обвинувачення у порушенні прав людини в регіоні.

"Це серйозне порушення міжнародного права та норм міжнародних відносин, а також серйозне втручання у внутрішні справи Китаю. Китай засуджує та відкидає це [звинувачення – ред.]", – заявили у посольстві КНР у Вашингтоні.

Що відомо

  • Сіньцзян — Уйгурський автономний округ — найбільший регіон КНР, який займає 1/6 території країни. Починаючи з 1950-х років пекінський уряд здійснював політику посиленої "ханізації" віддаленої провінції, переселення етнічних китайців та утисків місцевого мусульманського населення.
  • Китайські трудові програми, за якими уйгурів змушують переїжджати на роботу з рідного регіону, спрямовані на те, щоб знизити щільність проживання уйгурів, йдеться в офіційному звіті Нанкайського університету, який відображає стратегію поведінки офіційної влади КНР з уйгурським населенням
  • Австралійські дослідники нарахували 380 таборів "перевиховання" представників мусульманського населення, побудованих владою КНР у Сіньцзнян-Уйгурії.
  • У грудні 2019-го Конгрес США ухвалив законопроєкт, який змусив президента Дональда Трампа ввести санкції проти представника Комуністичної партії Китаю. Причина обмежень — "табори перевиховання" для мусульман у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі країни.
  • У 2020 році американська кінокомпанія "Дісней" стала об'єктом жорсткої критики через те, що зйомки фільму "Легенда про Мулан" відбувалися поблизу таборів утримання мусульман у Сіньцзяні.
  • Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї назвав "абсурдними" звинувачення його країни у геноциді народу уйгурів переважно мусульманської віри.

Читайте також

Правозахисники звинуватили Китай у геноциді уйгурів

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Вибір редакції

На початок