Китай штучно намагається зменшити щільність проживання уйгурів — звіт

Китай штучно намагається зменшити щільність проживання уйгурів — звіт

Китай штучно намагається зменшити щільність проживання уйгурів — звіт
АР

Китайські трудові програми, за якими уйгурів змушують переїжджати на роботу з рідного регіону, спрямовані на те, щоб знизити щільність проживання уйгурів.

Про це йдеться в офіційному звіті Нанкайського університету, який відображає стратегію поведінки офіційної влади КНР з уйгурським населенням. Його було знято з публікації ще у 2020 році, однак китайський академік, доктор Адріан Зенц заархівував його, передає The Guardian.

Згідно зі звітом, китайський уряд цілеспрямовано переводить за робочими програмами уйгурів з Сіньцзяня і це є довгостроковою програмою, яка "не тільки зменшує щільність уйгурського населення в Синьцзяні, але також є важливим методом впливу та асиміляції уйгурських меншин". Згідно з цим планом, представники меншини мають з часом "трансформувати свої цінності та погляд на життя через зміну навколишнього середовища та трудової діяльності".

При цьому документ наводить докази того, що влада країни зайшла занадто далеко, "демонізуючи" представників нацменшини через пропаганду. Так, низка регіонів почали відмовлятися брати на роботу працівників з Сіньцзяня нібито із міркувань безпеки.

Водночас, офіційний Пекін відкидає звинувачення залучення людей до примусової праці та перевезенні людей на роботу з уйгурського регіону Сіньцзяню.

До огляду звіту Нанкайського університету та інших допоміжних матеріалів доктор Зенц включав юридичний аналіз колишнього старшого радника Меморіального музею Голокосту США Ерін Фаррелл Розенберг, яка знайшла "підстави дійти висновку", що програма переведення робітників з Сіньцзяня відповідає критеріям двох злочинів проти людства.

"Зокрема, є вагомі докази того, що китайський уряд здійснює широкомасштабну та систематичну атаку на цивільне населення уйгурів відповідно до урядової політики. Крім того, є достовірні підстави зробити висновок про те, що в рамках атаки відбуваються злочини проти людства шляхом примусового переміщення та переслідування", - йдеться у висновку Розенберг.

Зенц і Розенберг висловили занепокоєння тим, що на програми вивезення уйгурів з регіону розглядали в першу чергу через призму примусової праці, а не "примусового переміщення уйгурів з дому та громади".

Що відомо

  • Австралійські дослідники нарахували 380 таборів "перевиховання" представників мусульманського населення, побудованих владою КНР у Сіньцзнян-Уйгурії.
  • Сіньцзян — Уйгурський автономний округ — найбільший регіон КНР, який займає 1/6 території країни. Починаючи з 1950-х років пекінський уряд здійснював політику посиленої "ханізації" віддаленої провінції, переселення етнічних китайців та утисків місцевого мусульманського населення.
  • У грудні 2019-го Конгрес США ухвалив законопроєкт, який змусив президента Дональда Трампа ввести санкції проти представника Комуністичної партії Китаю. Причина обмежень — "табори перевиховання" для мусульман у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі країни.
  • У 2020 році американська кінокомпанія "Дісней" стала об'єктом жорсткої критики через те, що зйомки фільму "Легенда про Мулан" відбувалися поблизу таборів утримання мусульман у Сіньцзяні.
На початок