Конгрес змусить Трампа ввести санкції проти Китаю

Конгрес змусить Трампа ввести санкції проти Китаю

Конгрес змусить Трампа ввести санкції проти Китаю

У Конгресі США ухвалили законопроєкт, який змусить президента Дональда Трампа ввести санкції проти представника Комуністичної партії Китаю. Причина обмежень — "табори перевиховання" для мусульман у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі країни.

Як повідомляє Reuters, проєкт закону змушує Трампа вперше ввести санкції проти секретаря Комуністичної партії Китаю Синьцзяна Чень Цюаньго.

Китай, у свою чергу, назвав документ "зловмисним нападом" та закликав не допустити його остаточного ухвалення.

Ухвалення законопроєкту загрожує торговій угоді між Китаєм та США. Зокрема під питанням скасування чинних тарифів на китайські товари та закупівля сільскогосподарської продукції Китаю Штатами.

Трамп натомість заявив, що з угодою можна почекати.

"У чомусь мені подобається ідея чекати до виборів на угоду з Китаєм. Але вони хочуть укласти угоду зараз, і ми побачимо, чи буде угода правильною чи ні", — сказав він журналістам у Лондоні.

Далі законопроєкт має ухвалити Сенат та підписати президент. Однак Трамп може відмовитися від санкцій, якщо це буде "загрожувати національним інтересам".

Розслідування про так звані "табори перевиховання" уйгурів оприлюднили журналісти видання The New York Times і Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ). За їхніми даними Китай проводить масштабну програму примусової асиміляції народу, переселяючи до таборів.

За різними оцінками в цих таборах може перебувати до трьої мільйонів людей.

  • Уйгури — мусульманське населення тюркського походження, яке проживає в автономному регіоні на півночі Китаю. Наразі їх нараховується понад вісім мільйонів.

Фото пресслужби Білого дому

На початок