Австралійські дослідники нарахували в Китаї майже 400 таборів для "перевиховання" мусульман

Австралійські дослідники нарахували в Китаї майже 400 таборів для "перевиховання" мусульман

Австралійські дослідники нарахували в Китаї майже 400 таборів для "перевиховання" мусульман

Австралійські дослідники нарахували 380 таборів "перевиховання" представників мусульманського населення, побудованих владою КНР у Сіньцзнян-Уйгурії.

Про це повідомляє The Guardian.

Дослідники Австралійського інституту стратегічної політики (ASPI) нарахували на супутникових знімках 380 центрів утримання під вартою, створених у Сіньцзнян-Уйгурії з 2017 року. Серед них є як табори "перевиховання" з найнижчим рівнем безпеки, так і укріплені в'язниці суворого режиму. Крім уже наявних, дослідники виявили 14 нових таборів, які влада будує в регіоні.

Китай побудував у Синцзяні майже 400 таборів "перевиховання" мусульман
Супутниковий знімок одного з таборів у Сіньцзяні. ASPI

Як розповідають дослідники, мережа таборів "перевиховання" у західному регіоні КНР використовується для утримання уйгурів та людей з інших мусульманських меншин. Вони наголошують на численних випадках переслідувань меншин китайською владою, зокрема, катуваннях та утриманні без медичної допомоги.

За даними видання, уйгурські сім'ї вимушені утримувати у своїх будинках чиновників — етнічних китайців у якості "родичів". Крім того, постійний контроль здійснюється через цифрові засоби, зокрема численні камери вуличного спостереження.

Австралійський інститут встановив, що низка таборів розташована біля найбільших промислових об'єктів Сіньцзнян-Уйгурії, що може свідчити про використання незаконної примусової праці утримуваних там людей. На їхню думку, попри заяви китайської влади про те, що уйгури з таборів "перевиховання" успішно повертаються до нормального життя, програма побудови нових таборів набирає обертів.

"Докази, що містяться в нашій базі даних, показують, що, попри заяви китайських чиновників щодо затриманих, які звільняються з таборів, значні інвестиції у будівництво нових ізоляторів тривали протягом 2019 та 2020 років", — зазначив дослідник ASPI Натан Русер.

Що відомо

  • Сіньцзян — Уйгурський автономний округ — найбільший регіон КНР, який займає 1/6 території країни. Починаючи з 1950-х років пекінський уряд здійснював політику посиленої "ханізації" віддаленої провінції, переселення етнічних китайців та утисків місцевого мусульманського населення.
  • У грудні 2019-го Конгрес США ухвалив законопроєкт, який змусив президента Дональда Трампа ввести санкції проти представника Комуністичної партії Китаю. Причина обмежень — "табори перевиховання" для мусульман у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі країни.
  • У 2020 році американська кінокомпанія "Дісней" стала об'єктом жорсткої критики через те, що зйомки фільму "Легенда про Мулан" відбувалися поблизу таборів утримання мусульман у Сіньцзяні.

На початок