"Це абсурд": очільник МЗС Китаю відповів на звинувачення у "геноциді" уйгурів

"Це абсурд": очільник МЗС Китаю відповів на звинувачення у "геноциді" уйгурів

"Це абсурд": очільник МЗС Китаю відповів на звинувачення у "геноциді" уйгурів
АР

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї назвав "абсурдними" звинувачення його країни начебто у "геноциді" народу уйгурівУйгури — народ тюркського походження, корінний народ Східного Туркестану, тепер Синьцзян-Уйгурського автономного району Китайської Народної Республіки. Загальна чисельність цього народу перевищує 10 мільйонів осіб, з яких приблизно 9,5 мільйонів мешкає у Синьцзян-Уйгурському автономному районі, а також в інших регіонах Китаю, зокрема у великих містах. переважно мусульманської віри.

Про це він сказав під час щорічної пресконференції, передає ВВС.

Ван Ї зазначив, що західні політики вирішили повірити "брехні" про те, що відбувається у Синьцзяні, де мешкає переважна більшість представників цього народу. Також міністр заявив, що Китай вітатиме всіх, хто бажає відвідати вказаний регіон.

Читайте також: Китай штучно намагається зменшити щільність проживання уйгурів — звіт

"Так званий "геноцид" у Сіньцзяні є абсурдним абсурдом. Це чутки з прихованими мотивами і повна брехня. Коли справа стосується "геноциду", більшість людей думає про корінних жителів Північної Америки в 16 столітті, африканських рабів у 19 столітті, євреїв у 20 столітті та корінних австралійців, які воюють і сьогодні", — заявив очільник МЗС Китаю.

Що відомо

  • У січні 2021 року тодішній держсекретар США Майк Помпео звинуватив Китай у "злочинах проти людяності" та "геноциді" мусульман у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі на далекому заході Китаю.
  • Австралійські дослідники нарахували 380 таборів "перевиховання" представників мусульманського населення, побудованих владою КНР у Сіньцзнян-Уйгурії.
  • Сіньцзян — Уйгурський автономний округ — найбільший регіон КНР, який займає 1/6 території країни. Починаючи з 1950-х років пекінський уряд здійснював політику посиленої "ханізації" віддаленої провінції, переселення етнічних китайців та утисків місцевого мусульманського населення.
  • У грудні 2019-го Конгрес США ухвалив законопроєкт, який змусив президента Дональда Трампа ввести санкції проти представника Комуністичної партії Китаю. Причина обмежень — "табори перевиховання" для мусульман у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі країни.
  • У 2020 році американська кінокомпанія "Дісней" стала об'єктом жорсткої критики через те, що зйомки фільму "Легенда про Мулан" відбувалися поблизу таборів утримання мусульман у Сіньцзяні.
На початок